Přejít na obsah

Na jihu Čech loni přibylo 10 HIV pozitivních, nejvíce za 5 let

zpět
6.6.2016
HIV, AIDS
zvětšitHIV, AIDSZdroj: Shutterstock

HIV, AIDS | Zdroj: Shutterstock

 

Na jihu Čech loni přibylo deset HIV pozitivních lidí, což je nejvíce za posledních minimálně pět let. V předchozích letech jich přibylo méně a nebylo ani výjimkou, že se neobjevil žádný nový pacient.

Českobudějovická krajská hygienická stanice proto připravila projekt, v rámci kterého proškolí 800 žáků a studentů v prevenci proti této nemoci. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z hygienická stanice. V současné době hygienici evidují v kraji 87 HIV pozitivních.

Osvětový projekt je určený pro žáky osmých a devátých tříd a pro studenty středních škol a učilišť. „Žáci a studenti se zábavnou formou seznámí s riziky onemocnění HIV a dalších pohlavněpřenosných onemocnění a se zásadami prevence zdravého životního stylu,“ uvedla ředitelka jihočeské krajské hygienické stranice Květoslava Kotrbová.

Na konci loňského roku bylo v kraji 84 HIV pozitivních, další tři přibyli podle hygieniků ke konci letošního dubna. Počet nemocných roste hlavně v posledních letech, důvodem je podle odborníků hlavně zanedbaná prevence, respektive nedostatek peněz na její financování.

„Projekt Hrou proti AIDS považuji za jednu z nejpřijatelnějších a nejefektivnějších metod výchovy dospívajících v oblasti prevence u nás,“ uvedla Kotrbová. Podrobnosti ohledně projektu nechtěla prozradit.

Na projektu spolupracuje Český červený kříž, sdružení Lambda, českobudějovická nemocnice a Všeobecná zdravotní pojišťovna.


Komentovat článek: Na jihu Čech loni přibylo 10 HIV pozitivních,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné