Přejít na obsah

Na Julínkově místě bych odešel

zpět
20.10.2008

"Co se týče zdravotnictví, voliči nás nepochybně potrestali za vládou vytvořenou iluzi, že zavedení regulačních poplatků je skutečnou reformou zdravotnictví. Za více než dva roky našeho vládnutí však do Sněmovny žádný reformní zdravotní zákon nedorazil," říká v krátkém rozhovoru Boris Šťastný...

MÍSTOPŘEDSEDA ZDRAVOTNÍHO VÝBORU BORIS ŠŤASTNÝ (ODS):

Rozšířený názor na prohru ODS je, že jedním z důvodů je politika ve zdravotnictví. Souhlasíte s tím?

Co se týče zdravotnictví, voliči nás nepochybně potrestali za vládou vytvořenou iluzi, že zavedení regulačních poplatků je skutečnou reformou zdravotnictví. Za více než dva roky našeho vládnutí však do Sněmovny žádný reformní zdravotní zákon nedorazil. Vnitrostranická debata o zdravotnictví byla dlouhodobě potlačena, podpora reforem od koaličních partnerů se postupně vytratila stejně jako podpora odborné i laické veřejnosti.

Měl by teď ministr Julínek rezignovat?

Zásadně nikdy nikomu neříkám, co má dělat, a nebudu to přes média vzkazovat ani panu ministrovi. Kdybyste však položil otázku, jak bych se v takové situaci zachoval já, odpověď by zněla, že bych neváhal uznat evidentní podíl na volební porážce a svým odchodem bych se snažil v nelehké situaci pomoci především ODS samotné. Protože já si opravdu nedovedu představit, že tímto způsobem můžeme nadále pokračovat.

Jak velká je Topolánkova zodpovědnost?

Je logické, že za volební debakl nese každý z vedení ODS politickou odpovědnost. Odpovědnost Mirka Topolánka se však násobí jeho pozicí předsedy vlády, jejíž politika, založená na hledání kompromisů a plíživém odklonu od základních idejí ODS, se stala neoddiskutovatelnou příčinou tak regionálně rovnoměrné plošné porážky. Na hledání příčin, odpovědnosti a řešení však máme do prosincového kongresu spoustu času. My se teď musíme především soustředit na druhé kolo senátních voleb a všechny zbylé síly investovat do podpory našich kandidátů a zastavení oranžově-rudého tažení touto zemí.

Lukáš Bek, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Na Julínkově místě bych odešel

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na Julínkově místě bych odešel

Komentáře

dalších 19 komentářů
Re:Re:Re:Re:DOST PROBLÉMU  | 21. 10. 2008 09:06

To ukázal.Šak oni mu to klienti-zadavatelé spočítaj.

katango Re:Bad situation  | 21. 10. 2008 08:04

Tomáš léčit nemůže,není členem komory.Ten půjde jinam,ne do zdravotnictví,spíš někam do managementu.Nemá on taky MBA ? Tu kvalifikaci všech kvalifikací ?

Petr Bouzek Bad situation  | 21. 10. 2008 07:19

Takových doktorů v politice a taková hrůza. Borisi vemte s sebou Tomáše a vraťte se léčit, budete užitečnější. To platí i o Davidovi.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné