Přejít na obsah

Na Karlovarsku protesty pokračují: odbory chtějí skončit přesčasy

zpět
11.3.2011
lékař, chirurg, operace, chirurgové
zvětšitlékař, chirurg, operace, chirurgovéZdroj: www.usnews.com

lékař, chirurg, operace, chirurgové | Zdroj: www.usnews.com

 

Protesty lékařů na Karlovarsku pokračují i nadále. Odbory vyzvaly k vypovězení smluv o přesčasech, které jsou nad rámec zákona. Stále tak pokračují v boji proti odvolání primáře ARO Romana Brázdila.

Odvoláním primáře Brázdila jste porušili dohodu o ukončení akce Děkujeme,odcházíme, je to podraz: takové argumenty se ozývají ze strany rozčílených lékařů Karlovarské krajské nemocnice.

Ti hodlají po demonstraci před krajských úřadem v protestech dále pokračovat. Nyní ale použijí silnější zbraně. Odbory vyzvaly lékaře, aby vypověděli smlouvy o přesčasech, které jsou nad rámec zákona.

Zatím se k iniciativě přihlásilo 12 lékařů z ARO, ústní příslibů od ostatních kolegů je ale podle šéfa tamních odborů mnohem více.

„V případě vypovězení služeb z DPČ na oddělení ARO se připojí lékaři jiných oddělení nemocnice Karlovy Vary rovněž vypovězením služeb z dohod o pracovní činnosti, a budou rovněž trvat na striktním dodržování zákoníku práce i na svých odděleních,“ píší odbory v prohlášení.

Nespekulujme: reaguje ředitel nemocnice

Pokud by se hrozby lékařů vyplnily, nemocnice by musela zřejmě zavést třísměnný provoz. Ředitel KKN Zdeněk Horák to ale zatím nechce komentovat.

„Nic o tom nevím, v ruce nemám nic písemného. Nespekulujme. Já věřím, že odbory nebudou komentovat manažerské rozhodnutí vedení nemocnice,“ uvedl Horák pro Právo.

Podobně na hrozbu odborů reagují i krajští radní. Podle nich se ze strany klubu jedná spíše o vyhrožování.

Igaz slíbil, že odejde

Současné situaci neulehčil ani fakt, že byl do čela tamních odborů opět zvolen Petr Igaz.

„Domluvili jsme se na konci akce Děkujeme, odcházíme, že všechny protestující lékaře vezmeme zpět. Šéf odborů Igaz přitom prohlásil, že se vzdá svých odborářských funkcí. Vzhledem k jeho znovuzvolení uvažuji, nakolik jednáme se skupinou, která stojí na svém slovu a lze jí věřit,“ hodnotil pro Právo znovuzvolení Igaze krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva (ČSSD)

Podle vedení KKN bývalý primář opakovaně odmítal plnit příkazy vedení nemocnice, odmítal na oddělení zavést docházku a podobně. Politické pozadí odvolání vedení nemocnice i kraj odmítají.

Jeho odvolání z funkce také následovalo až po ukončení protestní akce Děkujeme, odcházíme. Brázdil i nadále zůstává řadovým lékařem nemocnice.


Komentovat článek: Na Karlovarsku protesty pokračují: odbory…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na Karlovarsku protesty pokračují: odbory…

Komentáře

dalších 5 komentářů
Pozorovatel Rada KK  | 12. 03. 2011 00:48

Největším nebezpečím pro celý KK jsou hejtman Novotný a oranžovo-rudá Rada KK. O tom, jak „skvěle“ pečují o jim svěřené firmy (třeba tři nemocnice) a jak chrání veřejné zájmy, názorně svědčí třeba to, že dne 26.11.2010 schválili na dvacet let pronájem části podniku „KKN a.s.“, společnost „Nemos Sokolov s.r.o.“(alias Nemocnici Sokolov) soukromému subjektu „Nemos Plus s.r.o.“ (alias Nemocnici Ostrov). A to za cenu pouhých 3 miliony Kč / ročně. Přitom hodnota tohoto pronajatého majetku nás všech je cca 500 milionů Kč, a roční odpisy tohoto majetku činí cca 24 milionů Kč! Za Karlovarský kraj tuto „výhodnou“ smlouvu podepsali právě hejtman Novotný, radní Larva a Čermák (oba ČSSD), a za ostrovskou protistranu David Soukup (zastoupený právní kanceláří). Pozoruhodné je také to, že vlastníkem společnosti „Nemos Sokolov s.r.o.“ (dle OR) je z 85 % firma „Birdon a.s.“, která má sídlo nikoliv v našem KK, ale v Praze. Takže všechny zisky, odvody a daně za zaměstnance nemocnice Sokolov se budou odvádět mimo Karlovarský kraj! Takto se o „svůj“ Karlovarský kraj a jemu svěřený majetek stará sokolovský hejtman Novotný (ČSSD)! A aby toho nebylo málo, tak hejtman Novotný (ČSSD) je nově dokonce i v dozorčí radě této nové firmy „Nemos Sokolov s.r.o.“ (dle v OR - od 28.prosince 2010)1! Do této DR byl tedy hejtman zapsán jen pouhé 3 dny před pronájmem této společnosti (Nemocnice Sokolov) jiné soukromé společnosti (Nemocnici Ostrov). To je tedy přímo neuvěřitelná shoda náhod! A asi proto, že hejtman umí dobře hrát i voleyball, tak je navíc ještě i poslancem PČR, a dokonce i členem zastupitelstva na magitrátu města Sokolov. Klobouk dolů, kolego hejtmane, za takový nadlidský výkon, kvalitně odvedenou práci, přirozenou inteligenci, nadhled, autoritu, pevné morální zásady a tryskové přesuny v časoprostoru by se nemusel stydět ani pověstný Batman!

Poeta Náše Radní Larvička  | 12. 03. 2011 00:45

Já mám Larvu! Já mám Larvu! Já mám Larvu! Na háček ji pěkně narvu! -------------------------------------------------------------- Chlapče, rychle nauč poznávat se barvy, jinak sežerou Tě tyhle hnusné Larvy !! Růžová - je jako malé sviňátko, Oranžová - to je jako prasátko !! -------------------------------------------------------------- Moje milá malá slizká Larvičko, Ty jsi můj život, a já Tvé jen peříčko, Jsi můj měsíc a já Tvé sluníčko. Jsi hnízdo, z kterého se učím létat, jsi kámen, na kterém jsou naše jména. Jsi růže, ke které se učím přivonět, jsi daleký cíl, ke kterému chci jednou doletět. ----------------------------------------------------------------- Larvo, jsi má touha, vášeň, rozum, štěstí, klid, jsi přesně tím, co celý dlohý život chěl bych být ! ------------------------------------------------------------------- Černá je ta tvoje správná barva, ty jsi naše velká zhoubná Larva. Času na vše měl jsi celé moře, ale máme s tebou jenom hoře. -------------------------------------------------------------------- Mandelinka = je nebezpečný škůdce, který může značně snížit výnosy bramborového pole. Větší množství brouků a LAREV může všem rostlinkám zcela zničit veškeré listy (tzv. HOLOŽÍR).

Mrzout pakáž dánská  | 11. 03. 2011 19:24

Všichni lžou a kradou.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné