Přejít na obsah

Na komplikace s chřipkou zemřel minulý týden 83letý muž v Jihlavě

zpět
21.2.2017
*senioři, stáří, nemoc, chřipka
zvětšit*senioři, stáří, nemoc, chřipkaZdroj: Shutterstock

*senioři, stáří, nemoc, chřipka | Zdroj: Shutterstock

 

Na komplikace po onemocnění chřipkou zemřel minulý týden v Jihlavě třiaosmdesátiletý muž. Na Vysočině si už toto onemocnění od loňského prosince vyžádalo 12 lidských životů.

Další závažný případ byl v uplynulém týdnu hlášen z Třebíče, jde rovněž o staršího člověka, řekla dnes ČTK Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice v Jihlavě. Počet akutních respiračních onemocnění v Kraji Vysočina přitom minulý týden klesl o desetinu. Lékaři na Vysočině evidují 1316 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. Počty se minulý týden snížily ve všech pěti okresech a nikde už nepřekračují hranici epidemie.

Nemocnost klesá na Vysočině i v celé republice, uvedla Dvořáková. Ubývá také onemocnění podobných chřipce. „Sice se stále laboratorně potvrzují viry chřipky, hlavně v Jihlavě, ale celkově je již chřipkových onemocnění méně,“ řekla. K dalšímu poklesu nemocnosti by mohly přispět jarní prázdniny, které jsou ve školách na Vysočině tento týden.

Nejvíc viróz lékaři hlásí ze Žďárska a z Jihlavska. V obou těchto okresech je více než 1400 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. Nejméně nemocných je na Třebíčsku. Pro návštěvy jsou do odvolání stále uzavřena čtyři sociální zařízení. Jde o domov důchodců v Proseči u Pošné, Alzheimercentrum v Jihlavě, jihlavský domov pro seniory Stříbrné terasy a dům s pečovatelskou službou v Telči. Aktuální informace najdou zájemci na webu.


Komentovat článek: Na komplikace s chřipkou zemřel minulý týden 8…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné