Přejít na obsah

Na nováčky pozoruhodné skóre, říkají nám

zpět
14.11.2008

Doktoři za uzdravení společnosti nakonec usednou v krajské koalici. Vyjednávání pro ně dopadlo poměrně úspěšně: obsadí dva posty radních - školství a zdravotnictví. Tiskový mluvčí hnutí Filip Berger ale pro Zdraví.Euro.cz přiznává, že si dokáží představit i jinou variantu vlády...

Koalice v Karlovarském kraji je již uzavřena. Jste s výsledkem jednání spokojeni?

Ano, koalice s vítěznou ČSSD a jimi povolanou KSČM je jedinou možností, jak dostát předvolebního slibu, a tím je nejen pokus o stabilizaci zdravotnictví. Umíme si představit i jinou variantu krajské vlády, včetně té, po které volají všichni, co kritizují toto rudé bratrství. Socialisté měli více variant na výběr, ale zvolili tuto, a jakožto jednoznačný volební vítěz mají právo přizvat k sobě toho, koho sami uznají za vhodné.

Z jakých požadavků budete muset ustoupit? Proč jste se nakonec rozhodli s komunisty v koalici usednout? Ze začátku se vám to příliš nezamlouvalo.

Největším ústupkem od našich programových priorit je oželení manažerského řízení kraje na všech úrovních. Ale vzhledem k vyjednanému obsazení dvou radních pro oblast zdravotnictví a školství se o až tak velkou prohru nejedná, jelikož tyto resorty budeme řídit kvalifikovaně a zodpovědně. Ano, pořád nám bude vyčítáno, že jsme v koalici s komunisty, ale takto rozdali karty voliči a my se nemůžeme vzdát historicky unikátní příležitosti nabídnout občanům kraje po několika letech v čele školského odboru kantora a na poli zdravotnickém doktora. Doba zasloužilých slepě loajálních polikařících úředníčků je alespoň tímto novodobým volebním období přetržena a přejme si, aby byla i ukončena.

Berenika Podzemská se stane radní pro zdravotnictví, obsadíte i jiné posty?

Ano MUDr. Berenika Podzemská bude radní pro odborně příslušný resort a pan Paedr. Vratislav Emler je novým radním pro školství. Ti, kteří nám stále fandí a drží palce, i po plácnutí si s komunisty říkají: 2 radní ze 4 mandátů, to je na nováčky pozoruhodné skóre.

Jaké první kroky budete chtít prosadit?

Do politiky nás vynesla přezíravost a arogance, s jakou minulá krajská vláda devastovala zdravotnický resort, kdy o věcech odborných rozhodovali nekompetentní úředníci, lidé bez

uší a očí, bez zájmu o tak složitý organismus, jakým je zdravotnický systém. Tento chřadl a zmíral jak ekonomicky, ale hlavně personálně. Ano, naším prvním a největším krokem je záchrana pacienta, záchrana krajského zdravotnictví. Je v žalostné kondici, ale my jsme DOKTOŘI a těm 8.000 lidem, co z nás v polovině listopadu udělali politiky, to dlužíme

Michaela Svobodová, www.Zdravi.Euro.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

www.Zdravi.Euro.cz

Komentovat článek: Na nováčky pozoruhodné skóre, říkají nám

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na nováčky pozoruhodné skóre, říkají nám

Komentáře

dalších 59 komentářů
Maryna Schuch jen žvásty mimo mísu  | 19. 11. 2008 08:19

Naštěstí jen s komunisty, ne s "těmi nejvychcanějšími a nejnebezpečnějšími komunisty-rozkrádači". Ti už jsou všichni dávno v ODS.

Ufon Pozoruhodná kolaborace s levicovými extremisty  | 18. 11. 2008 07:57

jediné, co takzvaní doktoři dosahli je pocit trapnosti ve veřejnosti, když přijali otrockou roli kolaborantů s komunisty.

Ppořád dokola ano i Re:Re:Re:Ad Ing.Hladký  | 17. 11. 2008 17:47

Připlatit si za práci lekařů, paragraf Fišerová- o stanovení standardů a definice základní zdravotní péče hrazené z veřejného pojištění/to nemá cenu pořád opakovat- to je dokola stejná písnička/ a "úplatky", možnost si dokoupit i jiné léky to bylo taky už pěkne propláchnuté přes média a názory různých odborníků /třeba framykoin, nebo dlouhodobě užívané léky bez předpisu na dovolené , nebo v případě i jiné nedostupnosti předpsání/ - "přes známé", a co to udělalo za zbouření, a 30,- 60,- 90,-. Kč poplatky a stalo se to námětem voleb - od lékařů z druhé politické strany - a někteří to nevybírali. Prostě, kdo má o co, a jak zájem aby vlastně ve zdravotnictví fungovalo - u nás v kocourkově.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné