Přejít na obsah

Na pacientku v ústecké nemocnici spadl rentgen, zemřela

zpět
13.10.2017
Policie ČR
zvětšitPolicie ČRZdroj: PČR

Policie ČR | Zdroj: PČR

 

Při vyšetření v ústecké Masarykově nemocnici dnes zemřela pacientka. Na ženu spadla část rentgenu. Potvrdila to mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová. Krajská zdravotní provoz na pracovišti zastavila.

„V dopoledních hodinách nám bylo oznámeno úmrtí osmdesátileté pacientky na oddělení rentgenu ústecké Masarykovy nemocnice. Případ si převzala služba kriminální policie a vyšetřování,“ řekla Hyšplerová. Bližší podrobnosti nechce policie s ohledem na počátek vyšetřování sdělovat.

Podle Krajské zdravotní, pod kterou nemocnice spadá, se uvolnil rentgenový zářič. Provoz pracoviště okamžitě zastavila. „K neočekávané události došlo při standardním vyšetření pacientky. Žena ve věku 80 let utrpěla závažná poranění, kterým přes intenzivní péči lékařů v 10:19 podlehla. Primář radiodiagnostického oddělení okamžitě zastavil provoz,“ řekl mluvčí společnosti Ivo Chrástecký. Přístroj byl do ústecké nemocnice instalován v prosinci 2015 a vztahuje se na něj tříletá záruční doba. „Dne 21. června 2017 prošel bezpečnostně technickou kontrolou bez závad,“ dodal Chrástecký.


Komentovat článek: Na pacientku v ústecké nemocnici spadl rentgen,…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné