Přejít na obsah

Na platy lékařů zatím pojišťovny nedaly nic

zpět
4.4.2011
kalkulačka, daně, peníze
zvětšitkalkulačka, daně, penízeZdroj: uni.in

kalkulačka, daně, peníze | Zdroj: uni.in

 

Nemocnice sice už začaly vyplácet lékařům vyšší platy, ale od pojišťoven na ně zatím nedostaly ani korunu navíc.

„Až na jednu výjimku je to tak. Peníze na vyšší platy jdou z našich rezerv,“ potvrzuje ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý.

A celá věc má ještě jeden háček. Ministerstvo zdravotnictví si při propočtu potřebných finančních prostředků nečinilo ambice na to, aby objem financí přesně pokrýval strukturu personálu v jednotlivých nemocnicích.

To znamená, že na akci Děkujeme, odcházíme vlastně doplatí ta zařízení, ve kterých pracují nejlepší odborníci.

„Homolka je menší nemocnice, ale se zvláštní strukturou lékařů. Většinou mají dvě atestace, takže jejich platy nás nyní celkově stojí zhruba dvojnásobek toho, co jsme zatím dostali od pojišťoven,“ konstatuje ředitel.

Vládní politici si s danými sliby příliš hlavu nelámou a pro další slíbené zvýšení mezd kladou dodatečné podmínky.

Lékaři si podle neformálního prohlášení šéfa Věcí veřejných mají další zvýšení platů zasloužit tím, že Česká lékařská komora do léta stanoví standardy léčebné péče. Svou ideu Bárta znovu zopakoval ve včerejší Partii, pořadu televize Prima.


Komentovat článek: Na platy lékařů zatím pojišťovny nedaly nic

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na platy lékařů zatím pojišťovny nedaly nic

Komentáře

další 4 komentáře
Zohan Důkaz dostatku peněz  | 4. 04. 2011 10:49

A je to tady, jasný důkaz Engelova- Kubkova hauptargumentu. Peněz mají dost nejen pojišťovny, ale dokonce i nemocnice. Jen se dosud přebytky rozkradly.

98 Kdyby chyby  | 4. 04. 2011 10:25

peníze se měli přidat jen lékařům, kteří vstoupili do protestní akce. To by bylo daleko méně peněz a bylo by to spravedlivé. Fakt nechápu, proč se přidává lékařům, co neprotestovali buď, že byli spokojeni nebo se zbabělosti. LOK neměl bojovat za všechny lékaře, ale jen za ty své bojující. Tohle taky podělal. Prostě ta hořká chuť po akci DO bude na jazyku ještě hodně dlouho.

P.K. Homolka se k acki nepřipojila  | 4. 04. 2011 10:05

Pokud si dobře pamatuji, nikdo z lékařů Nemocnice Na Homolce se k akci nepřipojil. Odměňování je tam již dlouhodobě odlišené od jiných nemocnic (mám na mysli vyšší). Je trochu podivné, že si tisk všimne zrovna této nemocnice. Pokud by tedy lékaři této nemocnice měli trochu cti, tak by peníze odmítli a věnovali svým kolegům třeba v Moravskoslezském kraji nebo Vysočině.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné