Přejít na obsah

Na práci v cizině pomýšlí téměř polovina českých lékařů

zpět
25.10.2007

Na práci v zahraničí pomýšlí asi 45 procent českých lékařů a lékařek. A téměř třetina z nich už kvůli tomu dokonce podnikla nějaké kroky. Nejčastěji by se doktoři chtěli vypravit do Británie, Irska a Německa...

Vyplývá to z výzkumu o riziku odlivu kvalifikovaných sil z Česka do zahraničí, který vypracoval Výzkumný ústav práce a sociálních věcí.

Hlavním důvodem k odchodu za zaměstnáním do ciziny jsou vyšší výdělky. Následuje možnost působit v oboru a lepší pracovní podmínky. Do výzkumu se zapojilo 462 lékařů do 55 let. Třetina z nich působila v Praze. Pracovní prostředí a vybavenost pracoviště v Česku hodnotí jako dobré zhruba dvě třetiny doktorů.

Více čtěte v Hospodářských novinách

Hospodářské noviny


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Hospodářské noviny

Komentovat článek: Na práci v cizině pomýšlí téměř polovina…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Na práci v cizině pomýšlí téměř polovina…

Komentáře

dalších 39 komentářů
Kyle Broflowski Re:Re:Ta polovina doktorů co chce odejít si neuvědomuje  | 6. 11. 2007 12:19

O to nejde. Jazyk není problém. Náš osud je jasně předurčenej a vyjeví se v meditacích : musíme tu zůstat a bojovat se zlem. Kdybysme to neudělali, zlo se z téhle p.r.d.e.l.e světa rozleze na západ a jezdci apokalypsy budou zase blíž úspěchu. Viz momentální problémy z Rakouska . Se zlem je třeba bojovat.

honza Re:Re:pryc  | 4. 11. 2007 14:28

... ja pracuji v Nemecku od r. 2002, ma to taky sve mouchy, minuly rok jsem se pln optimismu vratil do Cech... a za 6 mesicu uz jsem padil plnou rychlosti zpet,ze jsem na hranicich ani nestihl zamavat - jeden pokus na dlouho staci ... a timto od toho kazdeho odrazuji.

Jiri Wicherek Re:Ta polovina doktorů co chce odejít si neuvědomuje  | 4. 11. 2007 14:05

Mily kolego, ad 1) Ano, zdravotnictví je ve srabu i v Anglii a v Německu, nikoli vsak stejne jako v ČR. A kolegove, kteri odesli do zahranici ci se na odchod chystaji radeji akceptuji ten anglicky a nemecky "srab"nez ten nas (to uz snad ani neni ani srab, ale...) ad 2) Ti, kteri odesli a ti kteri odejit chteji mají dozajista dostatečnou jazykovou úroveň na to aby komunikovali s pacientem. Napr. muj syn, na rozdil ode mne uz statnici z nemciny ma. Nevim, kolik je Vam, alejste-li na tom obdobne se mneou, pak ano, vidina duhchodu je pro nas blizsi, jazykove vybaveni nic moc a pak, hlavne nam chybi ten mladicky elan nadseni.. se s tim jazykovym handicapem poprat, vyrovnat. A co se te komunikace u nas tyce, nemate obcas dojem, jako byste neumel dokonale cesky? Ostatne u nas se Vam muze stat, ze budete odsouzen k odskodneni, protoze nemocny, ac podepsal, ze byl poucen, nasledne prohlasi, ze vysvetlovanemu nerozumel. ad 3) Hmmm, co to jsou 3 roky nejakeho zahlizeni na mne proto, ze jsem odjinud? Ja osobvne mam pocit, ze se s nami jako drbany zachazi jiz radu let - nase postaveni vytvorene byvalym rezimem ten nasledny ochotne prejal, dale udrzoval a udrzuje. Ano, spolecnost na nas pohlíží se silným despektem, protoze jsem si nebyli schopni za cela ta leta vydobyt postaveni, ktere nam pravem nalezi. Ac Vas blize neznam a mohu soudit pouze z Vami uvedeneho, mam za to, ze i diky takovym nazorumn jake jste prave prezentoval. I Vam, nam, nasim detem... preji hodně štěstí, to vsak nestaci.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné