Na Přerovsku se zvýšil počet střevních onemocnění

Větší počet střevních onemocnění než obvykle zaznamenali v uplynulých dnech zdravotníci na Přerovsku. Přestože hygienici popírají, že by se mohlo jednat o epidemii salmonely nebo jiné vážnější choroby, lékaři mají v současné době napilno. „Počet případů průjmových onemocnění, která jsou provázena zvracením a třeba i horečkou, v poslední době vzrostl,“ potvrdil…

Přerov – praktický lékař z Přerova Ludvík Koudelka. Také lékárníci ve městě hovoří o zvýšené poptávce léků. „Pacientů, požadujících ať už na recept nebo bez receptu lék proti střevní chorobě, rapidně přibylo,“ uvedl jeden z nich.

Střevní nemoc pacientům značně znepříjemňuje život a při podcenění léčby může ve vážnějších případech vést až k dehydrataci organismu. Lék proti ní je přitom pouze jediný: užívat předepsané prášky, dodržovat dietu a hlavně – co nejvíce pít. Okresní hygienická stanice v Přerově nepovažuje situaci za epidemii. „Onemocnění salmonelou odpovídá sezónnímu výskytu a ani v případě střevních nemocí, způsobených kampilobakteriemi, se nedá hovořit o hromadném výskytu. Tyto choroby jsou typické pro letní období,“ shrnula epide-mioložka z Okresní hygienické stanice v Přerově.

(pu), Hanácký a středomoravský den, 29.8.2001

Ohodnoťte tento článek!