Na střeše jindřichohradecké nemocnice přistál první vrtulník

Ve čtvrtek odpoledne přistála na střechu pavilónu akutní medicíny okresní nemocnice první helikoptéra. Jihlavská letecká zdravotní služba odtud přepravovala pacienta z jednotky intenzívní péče na specializované pracoviště do Prahy. „Bylo to jediné možné řešení…

Jindřichův Hradec – Ve čtvrtek odpoledne přistála na střechu pavilónu akutní medicíny okresní nemocnice první helikoptéra. Jihlavská letecká zdravotní služba odtud přepravovala pacienta z jednotky intenzívní péče na specializované pracoviště do Prahy.

„Bylo to jediné možné řešení, protože klasický převoz rychlou záchrannou službou by byl příliš dlouhý a pro pacienta náročný,“ uvedl doktor Michal Cihla, který asistoval při transportu pacienta z lůžka do helikoptéry.

Nemocnice zažádala v březnu Úřad civilního letectví v Praze o povolení zřídit na střeše přistávací plochu a od června má střešní plošina heliportu akreditaci jako neveřejné vnitrostátní vrtulníkové letiště.

„Prakticky zde mohou přistávat všechny helikoptéry, pokud splní patřičné předpisy,“ řekl včera technik nemocnice Jan Fiala.

vk, Českobudějovické listy, 15.9.2001

Ohodnoťte tento článek!