Přejít na obsah

Na Univerzitě Karlově vznikla aplikace pro zdravý životní styl

zpět
25.5.2015
telefon, mobil, mobilní telefon
zvětšittelefon, mobil, mobilní telefonZdroj: Shutterstock

telefon, mobil, mobilní telefon | Zdroj: Shutterstock

 

Do aktivit ve sféře moderních technologií a zdravého životního stylu se pustili také odborníci z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK). Mobilní aplikace, určená pro lidi usilující o zdravý životní styl, umí ohlídat příjem a výdej energie, analyzuje složení jídelníčku, umožňuje nastavit plán hubnutí a hodnotí pohybové aktivity.

Nedávno byla představena na výstavě EXPO 2015 v Miláně, sdělila Marie Fialová z fakultního oddělení komunikace.

Autorem aplikace je Libor Vítek z Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky 1. LF UK a Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze. „Naše filozofie je taková, že bychom zároveň rádi lidem ukázali cestu k tomu, jak si dodržováním správného životního stylu uchovat zdraví a užívání léků předcházet,“ uvedl v tiskové zprávě.

Program je od začátku května možné stáhnout mimo jiné na stránkách společnosti Sportvital Nutrition. Ke svým výzkumům ho využívá ústav, kde jeho autor Vítek působí, a také IV. interní klinika 1. LF UK a VFN. Aplikace funguje na mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS, který používají telefony z dílny společnosti Apple. Je k dispozici také její verze pro stolní počítače. Komunikuje mimo jiné s programem Runkeeper, který mohou například běžci používat pro měření svých tras. Díky tomu umí přesněji spočítat výdej energie.

Představení programu v Miláně, kde si ho návštěvníci mohli rovnou pomocí QR kódu stáhnout do mobilu, se zúčastnil také děkan 1. lékařské fakulty Aleksi Šedo. „Naše účast na tak významné mezinárodní výstavě signalizuje, že české lékařství má co nabídnout v celosvětovém kontextu. Je rovněž ukázkou sounáležitosti fakulty s jinými významnými vědeckými institucemi v ČR,“ uvedl.


Autoři

ČTK

Související články

19.11. Správný životní styl udrží váš mozek v kondici Správný životní styl udrží váš mozek v kondici
0 příspěvků
10.2. Prevence obezity u dětí Prevence obezity u dětí
0 příspěvků

Komentovat článek: Na Univerzitě Karlově vznikla aplikace pro…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné