Na vlastní žádost odchází ředitel litoměřické nemocnice Vysoudil

křeslo, výpověď

Na vlastní žádost po pěti letech odešel z funkce ředitele litoměřické nemocnice Leoš Vysoudil. Vedly ho k tomu zdravotní důvody. Město na obsazení místa vypíše v nejbližších dnech výběrové řízení.

ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí města Eva Břeňová.

Radní Vysoudilovu rezignaci přijali. „Na jeho místo bude vypsáno výběrové řízení. Do doby jeho ukončení je pověřen vedením zdravotnického zařízení, jež je příspěvkovou organizací města, provozně ekonomický náměstek Vladimír Kestřánek,“ uvedl místostarosta Litoměřic Jan Szántó.

Čtyřicetiletý Vysoudil vystudoval všeobecné lékařství na královéhradecké lékařské fakultě Univerzity Karlovy, specializoval se na interní lékařství. V litoměřické nemocnici pracuje od roku 1996, posledních pět let jako její ředitel. Předtím působil jako asistent ředitele a poté jako jeho náměstek. Vysoudil je také od roku 2010 členem litoměřického zastupitelstva.

Litoměřická nemocnice ošetří asi 22.000 lidí ročně a je největším zaměstnavatelem ve městě, dává práci 1000 lidem. Koncem října 2011 hospodařila s přebytkem asi 1,4 milionu korun. Záležet bude ale i na závěrečném vyúčtování zdravotních pojišťoven. V loňském roce pojišťovny nemocnici stanovily přeplatek deset milionů korun. Nemocnice ale jedná o jeho snížení, argumentuje přílivem pacientů ze zrušené nemocnice v Lounech a nárůstem ambulantní péče.

Nemocnice je příspěvkovou organizací města, zájem o ní ale v roce 2010 vyjádřila také Krajská zdravotní. Ta je akciovou společností stoprocentně vlastněnou Ústeckým krajem a provozuje pět největších nemocnic v kraji v Ústí, Teplicích, Děčíně, Mostě a Chomutově. Vedení města ale o převod nemocnice zájem nemá.

Ohodnoťte tento článek!