Přejít na obsah

Na Vysočině se narodilo podstatně víc dětí než loni

zpět
15.7.2005

Na Vysočině se letos rodí podstatně více dětí. Zdravotníci v pěti krajských nemocnicích jich do konce června přivedli na svět 2407, proti stejnému období loni o 258 více...

JIHLAVA -

Porodnost pomalu stoupá v celé republice už od začátku nového století. Na Vysočině se tento trend projevil s mírným zpožděním, uvádí dnešní vydání deníku Vysočina.

Podle zdravotníků většinou rodí maminky ve věku kolem 30 let. „Silné ročníky z konce 70. let mají děti trošku později,“ řekla deníku Hana Kučírková, vrchní sestra porodnice v Havlíčkově Brodě.

Pokud bude počet porodů stoupat stejným tempem do konce roku, po dlouhé době překonají tři porodnice v kraji hranici 1000 porodů. V minulých letech se to dařilo pouze nemocnici v Havlíčkově Brodě, kam jezdí maminky i z Humpolecka, Polenska,

Kutnohorska nebo Chrudimska.

Do jihlavské nemocnice v roce 2002 zamířilo skoro o polovinu méně nastávajících maminek než do Havlíčkova Brodu. Počet porodů nyní každý rok stoupá zhruba o stovku.

„Porodnice už konečně ztratila svou špatnou pověst,“ míní primář Aleš Roztočil. Počet rodiček by mělo zvýšit i nové Centrum asistované reprodukce, které bylo letos otevřeno ve stejném pavilonu.

Porodnice mezi sebou o klienty tiše zápasí, uvádí deník. Každá se snaží nabídnout něco navíc, včetně několika způsobů alternativních porodů.

V havlíčkobrodské nemocnici se do konce června narodilo 596 dětí, v Třebíči 557. Jihlavská porodnice pomohla na svět 547 miminkům, novoměstská 408. Nejméně dětí se rodí v Pelhřimově. Letos do pololetí jich bylo 299.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Na Vysočině se narodilo podstatně víc dětí než…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné