Náboráři z německých nemocnic nabídnou 140 volných míst lékařům

Náboráři z německých nemocnic budou dnes a v sobotu na 3. mezinárodním Job veletrhu Lékařství a zdraví v kongresovém centru U Hájků nabízet 140 volných pracovních míst. Zájem mají o lékařky a lékaře začínající i s praxí. Hlavním lákadlem jsou vysoké výdělky a dobré pracovní podmínky.

Lékař s čerstvou atestací, na kterou potřebuje pět let praxe, dostane prý v Německu 100.000 korun měsíčně, s příplatky za služby až 125.000. V Česku má na stejné pozici sotva třetinu. Lékaři na vyšších pozicích mají v zahraničí ještě víc. Odborný lékař nastupuje se zhruba 130.000, vrchní lékař má 160.000 a vedoucí lékaři dostávají individuální smlouvy. S možnými příplatky příjmy ještě stoupnou.

Náboráři nabízejí vedle peněz i pomoc při hledání bydlení, asistenci pro vyřízení pobytu ostatních členů rodiny či poskytnutí dalšího vzdělávání.

Na veletrhu budou mít německé kliniky stánky s informačními materiály, budou tam také čeští lékaři a lékařky, kteří už v zahraničí působí.

V Praze se konaly už dva ročníky veletrhu, o první předloni v říjnu byl obrovský zájem, o druhý loni v květnu už menší. Pokles zájmu přičítali odboráři tomu, že v akci Děkujeme, odcházíme si lékaři v českých nemocnicích vybojovali zvýšení příjmů v průměru z 50.000 na 60.000 korun.

Ohodnoťte tento článek!