Náledí v Plzeňském kraji zavinilo desítky nehod i úrazů

V Plzeňském kraji, kde včera řadu silnic pokrylo náledí, se dopoledne stalo zhruba 70 nehod. Většinou se obešly bez vážnějšího zranění.

Nejtěžší nehoda se stala brzo ráno u Kramolína nedaleko Chodové Plané na Tachovsku, kde si srážka autobusu a osobního auta vyžádala šest zraněných lidí, z toho jednoho těžce. Řekla to policejní mluvčí Markéta Fialová. Silničáři i policie vyzývají řidiče, aby vyjížděli jen v nutných případech a aby jízdě věnovali maximální pozornost.

Dnešní počet nehod je několikanásobný v porovnání s předchozími dny. V pondělí se v celém kraji stalo za celý den šest nehod, v úterý 13 a ve středu pět, uvádějí statistiky policejního prezidia. Kvůli náledí se nezastaví ani krajská záchranná služba. „Kromě desítek nehod jsme měli i desítky výjezdů k pádu chodců na ledu,“ řekl její mluvčí Martin Brejcha.

Nejhorší situace byla podle něj na západ od Plzně, hlavně na Tachovsku, jižním a severním Plzeňsku, například v okolí Chotěšova či Dobřan. „Bavíme se o zlomeninách dlouhých kostí, máme i podezření na zlomeniny krčků stehenní kosti,“ popsal Brejcha. Záchranáři podle něj ošetřovali také úrazy hlavy. Vyjížděli k osmdesátiletým seniorům, kteří se i přes ledovku vydali do obchodu, i mladým lidem ve věku kolem 15 až 17 let.

Fakultní nemocnice v Plzni má podle mluvčí Gabriely Levorové dnes stoprocentní nárůst úrazů. „Sanitky nám vozí jednoho pacienta za druhým,“ řekla. Návštěvnost chirurgické ambulance v klatovské a domažlické nemocnici je v souvislosti s počasím a úrazy při pádech zvýšena od doby, kdy napadl první sníh, řekl mluvčí krajem zřizovaných nemocnic Jiří Kokoška. „Čili oproti včerejšku (středě) je nárůst nepatrný, nicméně třeba oproti prosinci těch ošetření přibylo zhruba tak o deset, někde o 15 procent,“ řekl. Nelze ale vyloučit, že ještě lidé přijdou během dne nebo i v pátek, když u nich bude přetrvávat bolest z dnešního pádu.

Ohodnoťte tento článek!