Přejít na obsah

Napětí v nemocnici: doktoři i sestry asi vstoupí do stávky

zpět
30.3.2011
stávka
zvětšitstávkaZdroj: www.sancarlosblog.com

stávka | Zdroj: www.sancarlosblog.com

 

Lékaři i zdravotní sestry Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi budou dnes jednat o protestu proti hejtmanovi.

Doktoři a některé zdravotní sestry možná vstoupí do hodinové výstražné stávky. Tato informace se teď šíří mezi personálem mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice.

Napjatou situaci v nemocnici Boleslavský deník pravidelně sleduje a podle našich informací by se dnes odpoledne měli sejít zástupci lékařů i dalšího personálu nemocnice, aby se dohodli na dalším postupu proti jednání vedení kraje, jenž nemocnici spravuje a také proti jejímu současnému hospodářskému stavu.

Lékaři chtějí svůj odpor vystupňovat příští týden při návštěvě hejtmana Davida Ratha, který tadymápoklepat na základní kámen přístavby interního oddělení. Hovoří se o tom, že v té době vstoupí do hodinové stávky a uspořádají klasickou demonstraci s využitím transparentů.

„Konkrétní kroky bych zatím nekomentoval, záleží na tom, jak se konkrétně dohodneme ve středu s kolegy,“ řekl Deníku šéf lékařských odborů nemocnice Radek Langer. Doktorům vadí, že vedení nemocnice podle nich ukončilo mandát dvěma primářům Jiřímu Nováčkovi a Martinu Koutnému, kteří hlasitě kritizovali okolnosti výběru developera dostavby nemocnice.

Podle odborářů byli odstraněni z funkcí záměrně před návštěvou hejtmana. Nemocnice to však odmítá s tím, že důvody byly jiné a upozorňuje, že dostavbu kritizovali všichni primáři, přesto ve funkcích zůstávají.

Vedení nemocnice se postup lékařů nelíbí, ale případné stávce bránit nebude, ani nemá jak. „Vedení nemocnice nechápe, proč lékaři stávkují proti investici, která povede ke zlepšení komfortu pro pacienty i lékaře,“ reagovala mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková.


Klíčová slova

Autoři

Pavel Svačina, Regionální deník

Komentovat článek: Napětí v nemocnici: doktoři i sestry asi…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Napětí v nemocnici: doktoři i sestry asi…

Komentáře

1 komentář
občan lékař! Už nyní je pozdě!  | 30. 03. 2011 13:57

Uděljte to hned a nenechte se vykořisťovat ! OL

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné