Národní tkáňové centrum v Brně vyměnilo dva lidi ve svém vedení

křeslo, výpověď

Valná hromada Národního tkáňového centra v Brně vyměnila dva lidi v představenstvu a jednoho v dozorčí radě.

Novým členem dozorčí rady se stal bývalý ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny Petr Koška, který ve své bývalé funkci oficiálně skončil ve čtvrtek. V představenstvu nově sedí také první náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek a předseda správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Petr Nosek. ČTK o tom informovala PR manažerka centra Andrea Gutová.

Národní tkáňové centrum za 420 milionů korun se otevřelo v roce 2011 v Brně. Jeho účelem je ukládat tkáňové a buněčné transplantáty využitelné v medicíně. Stát vlastní v tkáňovém centru 24 procent akcií v hodnotě kolem tří milionů korun. Soukromým partnerem státu v akciové společnosti Národní tkáňové centrum je firma PrimeCell. Jejím výkonným ředitelem je ode dneška právě Petr Koška.

Koška se rozhodl z pozice šéfa brněnské nemocnice sv.Anny odejít po pěti letech sám. V dozorčí radě převezme místo po Pavlu Březovském, který působí na pozici ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Dvě místa v představenstvu uvolnili Zdeněk Kabátek, který se stal ředitelem VZP, a bývalý náměstek ministra zdravotnictví Josef Heller.

Do Národního tkáňového centra (NTC) se přesunula tkáňová banka z brněnské fakultní nemocnice. Podobné zařízení nově funguje také při Masarykově onkologickém ústavu v Brně. Společnost NTC se také zabývá vývojem a výrobou nových léčiv. Jeho vědci například vyvinuli lék na poškozenou kloubní chrupavku, který vyrábí přímo z vlastních buněk pacienta.

Ohodnoťte tento článek!