Přejít na obsah

Navrhne dnes rada odvolat Karáska?

zpět
14.4.2011
otazník
zvětšitotazníkZdroj: www.wales.nhs.uk

otazník | Zdroj: www.wales.nhs.uk

 

No comment, no comment, no comment. Tajemný jako hrad v Karpatech byl před dnešním jednáním dozorčí rady Uherskohradišťské nemocnice její ředitel Antonín Karásek.

Právě ten dnes bude dozorčí radu přesvědčovat, že je mužem na svém místě.

„Na minulém zasedání jsme se zabývali prohlášením primářů o nespokojenosti s vyhrocenou situací v nemocnici. Panu řediteli jsme tedy uložili úkol, aby předložil řešení situace dohodou zúčastněných stran, které povede ke stabilizaci,“ informoval předseda dozorčí rady nemocnice Ladislav Kryštof.

Karásek má svůj návrh radě předložit na dnešním zasedání, dopředu však nic prozradit nechtěl. Na otázky, jak by ono řešení mohlo vypadat, zda má nadále chuť velet vzbouřenecké nemocnici a jestli se cítí pevně v pozici třikrát odpověděl jako přes kopírák - no comment.

„To je interní záležitost,“ dodal pouze. Dozorčí rada nemá pravomoc ředitele nemocnice odvolat, může však na tento akt podat návrh. „Tím by se pak zabývala valná hromada, která bude zasedat v pondělí 18.dubna,“ uvedl mluvčí nemocnice Ludvík Valouch.

Její předseda včera odpoledne nechtěl předjímat, jak nakonec celé jednání dopadne. „Rozhodneme se až na základě vyposlechnutí si pana ředitele a zúčastněných primářů,“ řekl Kryštof.

Uherskohradišťská nemocnice je jediným zdravotnickým zařízením ve Zlínském kraji, které dlouhodobě hospodaří v černých číslech. Personální situace ve špitále je však velmi nestabilní.

Po skončení akce Děkujeme, odcházíme vydali hradišťští lékaři prohlášení za odvolání jejich ředitele. To podepsaly téměř dvě stovky zaměstnanců nemocnice. Zhruba stejné množství příznivců našla i petice za jeho setrvání ve funkci.


Klíčová slova

Autoři

Michael Lapčík, Regionální deník

Komentovat článek: Navrhne dnes rada odvolat Karáska?

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné