Přejít na obsah

Nečas se sejde s Haškem, budou jednat o situaci ve zdravotnictví

zpět
6.12.2010
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Předseda vlády Petr Nečas (ODS) se dnes sejde s předsedou Asociace krajů ČR a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD). Jednat budou o kritické situaci ve zdravotnictví.

Kvůli nízkým mzdám hrozí odchodem čtvrtina z 16.000 nemocničních lékařů. První už začínají podepisovat výpovědi.

Požadují 1,5 až trojnásobek průměrného platu v zemi. Nyní mají zhruba 50.000 korun měsíčně za práci s přesčasy a službami. Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce se zástupci lékařů ještě jednat. Už dříve ale řekl, že na zvýšení platů nejsou peníze, lékaři mají hledat rezervy v efektivnější léčbě a počkat na reformu.

Nečas v neděli v České televizi řekl, že vláda počítá s uzavíráním nadbytečných nemocničních oddělení, slučováním menších nemocnic a přeměnou nemocnic akutní péče na zařízení dlouhodobé péče.

Svůj recept na záchranu zdravotnictví ve čtvrtek představili i sociální demokraté. Chtějí například zákonem snížit provozní náklady pojišťoven, sloučit tři zdravotní pojišťovny do jedné a zvýšit platbu státu za státní pojištěnce. V celkovém souhrnu by jejich reformní návrhy mohly údajně přinést až víc než 30 miliard korun.


Autoři

ČTK

Související články

21.7. Když docházejí peníze státu, je třeba zapojit soukromé zdroje Když docházejí peníze státu, je třeba zapojit soukromé zdroje
6 příspěvků
30.6. Experti na zdravotnictví se na poplatcích nedohodli Experti na zdravotnictví se na poplatcích nedohodli
0 příspěvků
24.5. Musí se začít inventurou Musí se začít inventurou
1 příspěvků
17.5. Nevolíš, zaplatíš! Nevolíš, zaplatíš!
13 příspěvků

Komentovat článek: Nečas se sejde s Haškem, budou jednat o situaci…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nečas se sejde s Haškem, budou jednat o situaci…

Komentáře

dalších 17 komentářů
dr před a po schůzce  | 7. 12. 2010 01:01

Před jednáním říkal hejtman, že od 1.3. skutečně ti lékaři do práce nepřijdou a že jde jednat o tom, kdo zajistí akutní péči. Běžná péče nebude určitě. Po jednání byla v mediích neurčitá zpráva o tom, že se nemocnice budou rušit až po zralé uvaze. O 1.3. ani slovo.

challenger Miluju konspirační teorie  | 7. 12. 2010 00:19

Ho/vno Kubek! To byla tajná ruská rozvědka, ty woe, tos nevěděl? Rusáci si pojišťují, že nikdo nebude českým vohnoutům jako jstě vy léčit rýmečku, až zastaví v únoru dodávky zemního plynu. Celý ro řídí bývalý komunistický sovětský poradce generál Nikitičenko, který vše řídí z protiatomového krytu z Novosibirsku. Ruská rozvědka bude taky dochtorům vyplácet špinavý žold za to, že nepůjdou do práce, aby VíZetPí musela kontraktovat léčbu té rýmečky vyvolané deficitem dodávky plynu v ruských špitálech 3x tak draho.

člověk léčený o 50 špitálů míň  | 6. 12. 2010 22:13

Hlavně buďte zdráv od 1.3.2011. Na intenzivní léčbu máte necelé 3 měsíce. Tak si nechte vypsat léky na další tři měsíce, případně jiná vyšetření, a sjednat nadstandardní zdravotní pojištění pro cesty do ciziny. Tak takovouhle melu co může nastat nevymyslel ani soudruh za soudruha lépe.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné