Přejít na obsah

Nedání garancí je nepřijatelné

zpět
30.1.2011
Martin Engel
zvětšitMartin Engel
Autor: zdn

Martin Engel | Autor: zdn

 

Říká předseda LOK Martin Engel v rozhovoru pro deník Právo.

Ministr zdravotnictví Leoš Heger i premiér Petr Nečas tvrdí, že není možné dát garance, že všichni lékaři, kteří podali výpověď, budou vzati zpět. Co vy na to?

To je pro nás nepřijatelné. Pokud se mám zasadit o to, aby moji kolegové dohodu s ministrem akceptovali a vrátili se, jak pan ministr žádá, potřebuji mít záruky, že všichni budou vzati zpět.

Proč?

Situace není ideální. Je většina ředitelů, kteří se k lékařům a naší akci chovají korektně a řekli, že by své lidi vzali zpátky. Ale máme také nemocnice, kde ředitelé řekli, že ti, co podali výpověď, ať už se nevracejí. A pokud se po mně chce, abych dohodu s ministrem Hegerem podpořil, potom garanci návratu lékařům dát musím.

Ministr ale tvrdí, že stupňujete požadavky.

Tak tomu rozhodně není. Ano, předtím jsme o garancích nejednali, ale bylo to z toho důvodu, že jsem se domníval, že to bude jasný sekundární doprovodný jev naší dohody. Nemůže to přece dopadnout tak, že ti, co bojovali za vyšší platy, vzati zpět nebudou, a ti, co zůstali, budou mít plat vyšší.

Někteří se vrátit nechtějí?

Ano, těch je několik set. Například ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze bylo řečeno, že kdo výpověď dal a nestáhne ji do 15. ledna, už v nemocnici pracovat nebude. To je i můj případ. Já ale počkám se svým pracovním zařazením, až budou všichni zpátky. Nemůže přece nastat situace - fajn, vraťte se, ale vy nemáte kam - to je váš problém. Stejně tak musí být jasně řečeno, jak tok peněz půjde k lidem. K tomu jsme se ale v jednání s ministrem nedostali. Proto bude ještě schůzka v pondělí. Dokud nebudeme mít v tom, co jsem řekl, jasno, nemohu 1. února předstoupit před poradu předsedů LOK a říci jim - jděte do toho. Tedy stahujte výpovědi.


Klíčová slova

Autoři

Václav Pergl, Právo

Komentovat článek: Nedání garancí je nepřijatelné

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nedání garancí je nepřijatelné

Komentáře

dalších 46 komentářů
Pacient Tak tohle je sila...!!  | 31. 01. 2011 19:26

Hochu, to je na kriminal..........neprime navadeni k vrazde !!!! Tobe snad ty cinkavy uplne zatemnely mozek, nebo jses previt nejvetsi, ktery by se starat o lidi vubec nemel. Brrr....... ted je mi z toho ceskeho zdravotnictvi uplne na bliti :-(. Nastesti znam radu doktoru, kteri jsou celkem slusni lide , ale takove cerne ovce jako jses ty by se meli co nejdrive zbavit. 98 pise: "Ale jde.... Engel může žádat, aby všichni ředitelé podepsali prohlášení, že vezmou lékaře zpět. Organizovat to může místní organizace LOKu. Když to ředitelé nepodepíší, tak se hol tprvního března odpojí nedonošenci od přístrojů. Právní odpovědnost budou mít ředitelé nemocnic, nikoliv lékaři. "

Kony Prejeme Vam plat..  | 31. 01. 2011 09:18

NO vtip je v tom,že právě to veřejné pojištění je k tomu určeno a vtip je v tom,že 40mld rozkradou "elity".Mělo by vás to pálit.Mě to pálí moc.Lékaři chtějí nějakých 4 mld.Za poctivou práci.To mi nevadí...

Kony Engels  | 31. 01. 2011 09:04

Si ale ne zdravotníkům.Než se to k nim dostane,tak si to rozeberou naše"elity".

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné