Přejít na obsah

Neděkujeme, ale neodcházíme, vzkazují lékaři na Litoměřicku

zpět
6.12.2010
nemocnice, pokoj
zvětšitnemocnice, pokojZdroj: mlive.com

nemocnice, pokoj | Zdroj: mlive.com

 

Ředitelé nemocnic v Litoměřicích a Roudnici nedostali zatím na stůl žádnou výpověď. Lékaři tady zůstávají.

Ti z nás, kteří v novém roce zamíří do ordinací na Litoměřicku, budou zřejmě příjemně překvapeni. Věšina pacientů roudnické a litoměřické nemocnice najde i v lednu za známými dveřmi svého lékaře.

Výzva „Děkujeme, odcházíme“, která v současných dnech hýbe republikou, se zatím Litoměřicka nedotýká. Ředitelé nemocnic v Litoměřicích a Roudnici nemají na stole žádnou takto zdůvodněnou výpověď svých lékařů.

„Z naší nemocnice odchází pouze jeden lékař, jeho výpověď nemá ale s touto výzvou žádnou spojitost. Jde o lékaře, který se oženil a stěhuje se na Moravu. Jinak v naší nemocnici všichni lékaři zůstávají,“ sdělil za Podřipskou nemocnici s poliklinikou lékařský ředitel a primář chirurgie Josef Krajník.

Jak uvedl již dříve, vedení nemocnice není známo, že by se některý ze zdejších lékařů hodlal k výzvě „Děkujeme, odcházíme“ připojit. Nemocnice lékařům i přes současné škrty v platbách od pojišťoven slibuje, že po novém roce nesáhne na platy personálu.

Zachování výše platů dokud to bude možné, slibuje svým lékařům také vedení litoměřické nemocnice. Tu opustí od nového roku z důvodu nutných úsporných opatření 35 pracovníků (ze zdravotnického i nezdravotnického personálu, ale ne z řad lékařů). Sám výpověď nikdo nepodal.

Přestože výzva „Děkujeme, odcházíme“ tady visí ve vzduchu, ředitelství žádnou výpověď nepřijalo. „Víme o šesti lékařích, kteří se, podle neoficiálních informací, chtějí k výzvě připojí, oficiálně ale nikdo výpověď nepodal,“ informoval ředitel Městské nemocnice v Litoměřicích Leoš Vysoudil.

Kdo z lékařů uvažuje o odchodu z nemocnice, ředitel neprozradil, jak ale uvedl, neměl by jejich případný odchod příliš zamávat s chodem nemocnice. „Problémy bychom samozřejmě měli, ale myslím si, že by to nemocnice ustála,“ pokusil se odhadnout případné dopady hromadné výpovědi. Zabránit jí prý nemůže, protože na zvýšení platů nemocnice nemá peníze.

Nervozitu ze ztráty lékařů pociťují v Litoměřicích i sami pacienti. „Chápu, že mají lékaři náročnou práci, to by se asi mělo řešit, ale jejich výzva je podle mého neoprávněná. Neměli by své problémy řešit na úkor nás, pacientů, kterým se zapřisáhli pomáhat. Navíc na řadové lékaře v cizině nikdo moc nečeká. Vystudovali tady v Čechách a tady by měli své vzdělání uplatnit. Hromadným útěkem situaci ve zdravotnictví nevyřeší,“ neodpustila si kritiku námi oslovená pacientka, která si nepřála být jmenována.


Autoři

Zdeňka Studená, Regionální deník

Komentovat článek: Neděkujeme, ale neodcházíme, vzkazují lékaři na…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Neděkujeme, ale neodcházíme, vzkazují lékaři na…

Komentáře

dalších 5 komentářů
dogous exodus  | 7. 12. 2010 15:23

Chce to na tento vážný problém se podívat v klidu a nadhledu. Odchod lékařů je správný a jedině správný postup. Nežijeme ve vězení, ani za železnou oponou, to znamená, pokud má někdo oprávněný pocit, že je nedoceněný, hlasuje "nohama". Oni odcházet nemusí, ale můžou!!!! A toto je jasný důkaz, že lékaři jsou oprávněně nespokojeni. Vše ostatní jsou jen bláboly a žvásty o ničem. Proč neodchází inženýři, právnici, učitelé, protože jsou zřejmě spokojeni. Nic víc a nic mín, je to jednoduché. Snad jen, že nemuseli odcházet najednou, to trochu hraničí nátlakem. Ale na druhou stranu, mají na to plné právo, když už nemohou stávkovat. Ruku na srdce, kdyby zedník, nebo horník, mohl poděkovat a odejít, myslíte , že by to neudělal?

dr.umík jenom at uz táhnou, nejlépe k čertu  | 6. 12. 2010 18:03

Paciente, tvé opkované příspěvky dokazují jen jedno. Jsi hňup. Dále už s takovým idiotem nemá cenu diskutovat, je to házení perel svini.

Bruno jenom at uz táhnou, nejlépe k čertu  | 6. 12. 2010 16:18

Odpovidat na tydlety provokace snad ani nema vyznam, delam to naposled. Ze vam lekari chybet nebudou je zcela jen vas osobni problem, nevim proc ho tady ventilujete, nikoho to nezajima. Ja za sebe muzu rict, ze me tedy budou, asi jste jeste nedospelej, jeste ozralej (nebo zase uz) nebo mate v hlave nasrano, ale na neco asi zemrete a bez lekarske pece to muze byt podstatne driv, nez byste si myslel. Takovejch frajeru, co skoncili na vozicku jsem videl pomerne dost a neni to hezky. Dalsi veta vas zcela vyrazuje z jakekoliv seriosni debaty, protoze neznate ani zakladni cisla, 200 odchazelo rocne jiz pred nekolika lety, tento rok jich muze byt vice, nez 700. Cili zase vite h/vno. Doopravdu schopni doktori na zadna mista necekaji, ti uz nekde pracuji. Z vaseho zavistiveho postoje prameni pohled, ze lekaru jsou mraky (jako lidi vasi urovne) a tudiz jsou zbytni (jako vy). Uvedomte si, ze abyste se stal lekarem, musite 6 let studovat, dalsich 5 let makat do atestace a po ni teprve pracujete tzv. na vlastni triko. Cili je to vysoce odborna pracovni sila, po ktere je v zahranici poptavka a ktera se v zahranici obvykle prosazuje, protoze neco umi. Vy, kerej ma akorat na to zvracet do diskuzi, dle zpusobu uvazovani na to nema (protoze jinak byste to nemohl napsat) a tudiz si mysli, ze na to nema nikdo.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné