Nejlepší péči zajistí devět univerzitních nemocnic

Titulní obrázek

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, které nemocnice vytvoří základní síť zdravotní péče. Devět univerzitních nemocnic, které zůstanou pod dohledem státu, se bude více specializovat na ty medicínské obory, v nichž patří ke špičce. Na ně také budou dostávat dotace…

Od začátku roku 2009 budou pacienti přesně vědět, kam se obrátit, když budou potřebovat tu nejnáročnější, vysoce specializovanou zdravotní pomoc. Ministerstvo zdravotnictví totiž rozhodlo, které nemocnice vytvoří základní síť zdravotní péče. Devět univerzitních nemocnic, které zůstanou pod dohledem státu, se bude mnohem více specializovat na ty medicínské obory, v nichž už nyní patří ke špičce. Na ně také budou od státu dostávat zvláštní dotace.

„Když bude chtít nemocnice investovat 100 milionů do oboru, který nebude rozvíjet, tak peníze nedostane,“ říká náměstek ministra zdravotnictví Marek Šnajdr.

A na co se budou jednotlivé nemocnice specializovat? Tak například: Fakultní nemocnice v Motole se zaměří na dětskou onkologii, neurochirurgii a kardiochirurgii. U dospělých pak pacienti dostanou tu nejlepší péči v oborech, jako je ortopedie a chirurgie.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Hospodářských novin iHNED nebo ZDE.

Petr Vašek, iHNED.cz

Nejlepší péči zajistí devět univerzitních nemocnic
Ohodnoťte tento článek!