Nejvyšší příliv nových klientů má ZP MV ČR

Nejvyšší příliv nových klientů na rok 2016 má Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR, ZP 211). Přihlásilo se k ní přes 28 800 nových klientů a celkový výsledek, tedy rozdíl mezi příchody a odchody, činí plus 17 581 klientů – nejvíce ze všech sedmi zdravotních pojišťoven, působících na českém trhu.

TISKOVÁ ZPRÁVA ZP MV ČR

Stávající klienti ZP MV ČR potvrdili, že jsou pojištěni u důvěryhodné, stabilní a finančně silné zdravotní pojišťovny, která se o ně dokáže postarat a proto jí zůstávají věrní. Pojišťovna 211 bude mít od ledna 2016 více než 1 270 000 klientů.

„Jsme rádi, že se takové množství občanů rozhodlo přijít k ZP MV ČR, že vzrostl počet klientů ve všech regionech a že máme kladné saldo se všemi zbývajícími zdravotními pojišťovnami. Čeho si opravdu velmi vážíme, je stabilita našich klientů, kteří ZP MV ČR zůstávají věrní. Je to pro nás velký závazek,“ okomentoval vývoj v počtu klientů generální ředitel ZP MV ČR Jaromír Gajdáček, podle kterého se tak i letos potvrdil trend minulých let.

ZP MV ČR je schopna dlouhodobě bez výkyvů a bez finanční výpomoci státu platit svým klientům nákladnou a moderní zdravotní péči, má jedny z nejnižších provozních nákladů, takže si mohla dovolit postupně převést celkem 660 milionů korun z provozního fondu ve prospěch léčení svých klientů, na prevenci vydala loni 110 milionů korun a může se pochlubit bezkonkurenčně nejvyšší produktivitou práce ze všech zdravotních pojišťoven na trhu.

„ZP MV ČR je otevřena všem občanům, kteří mají zájem o kvalitní zdravotní péči a pojištění,“ dodal generální ředitel Jaromír Gajdáček.

Ohodnoťte tento článek!