Přejít na obsah

Nejprofesionálnější lékárenskou péči v ČR poskytuje síť Dr.Max

zpět
7.12.2016
*lékárna, léky
zvětšit*lékárna, lékyZdroj: Shutterstock

*lékárna, léky | Zdroj: Shutterstock

 

Rozsáhlý průzkum agentury Datamar potvrdil vysokou kvalitu lékárenské péče, kterou poskytují lékárny Dr.Max.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Průzkum srovnával metodou mystery shoppingu úroveň výdeje přípravků na více než 670 místech ČR.
Z pohledu klientů je nejlepším místem pro nákup léků bez předpisu lékárenská síť Dr. Max, uvádí ve své zprávě, kterou má Dr.Max k dispozici, agentura Datamar. Česká veřejnost očekává v lékárnách a na dalších místech výdeje léků a lékárenského sortimentu především vysokou míru profesionality a úrovně odborného poradenství. Tato očekávání splňují lékárny Dr.Max nejlépe za všech hodnocených.

„Pohled veřejnosti i hodnocení reality na trhu jsou tedy ve vzácné shodě. Značka Dr. Max si vybudovala velmi silnou pozici a poskytuje zákazníkům jednoznačnou přidanou hodnotu,“ shrnula závěry průzkumu Lenka Mynářová z agentury Datamar.

Lékárny Dr.Max podle ní preferuje 58 % respondentů. Se značným odstupem následují nemocniční lékárny, které za nejlepší považuje 12,8 % respondentů. Odpovídá to i hodnocení profesionální úrovně při výdeji přípravků formou mystery shoppingu – v něm lékárny Dr.Max obstály nejlépe mezi ostatními hodnocenými. Další v pořadí hodnocení byly nemocniční lékárny, síť Benu a sdružení Alphega lékárny. Nejhůře hodnocenými výdejními místy jsou naopak drogerie, supermarkety a čerpací stanice.
„Vnímáme to jako ocenění svého dlouhodobého úsilí vytvořit pro zaměstnance nejlepší systém celoživotního vzdělávání“, komentuje výsledky průzkumu generální ředitel sítě Dr.Max Daniel Horák, „teď vidíme, že tato naše snaha nese nesporné výsledky, ze kterých mají jednoznačný prospěch pacienti přicházející do našich lékáren.“

Zaměstnanci sítě Dr.Max těží z propracovaného systému vzdělávání, který jim garantuje permanentní profesní růst. Už v roce 2008 byla založena Akademie Dr.Max jako zastřešující instituce pro všechny aktivity Dr.Max posilující celoživotní vzdělávání. Vzdělávání je otevřeno i zdravotnickým profesionálům mimo síť Dr.Max. V roce 2015 prošlo vzdělávacím systémem Dr. Max, do nějž společnost investuje ročně desítky milionů korun, zhruba 20 tisíc účastníků.


Komentovat článek: Nejprofesionálnější lékárenskou péči v ČR…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nejprofesionálnější lékárenskou péči v ČR…

Komentáře

1 komentář
Ing.Dostál Dr.Max  | 13. 12. 2016 12:36

Pokud společnost DATAMAR platil Dr.Max, nedivím se výsledkům průzkumu ušitých na míru. Lékárna Dr.Max je jednoznačně nejhorší a nejagresivnější lékárna, která v ČR je. Obsluha svévolně zaměňuje léky, /pacientovi vydá levnější lék a dražší lék na receptu mu uhradí pojišťovna/, propaguje klamavou reklamu a o jiných podvodech se pacienti -laikové ani Lékárnická komora ani nedozví.Než pacintovi vydají lék,musí si vyslechnout vlezlé přednášky, aby Dr.Max prodal pacientům i to co nechtějí.. ..Tato síť má jistě silné lobby, jinak by zde již nefungovala...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné