Někteří lékaři zařadili zpátečku

Zatímco dnes jednají ředitelé krajských nemocnic na hejtmanství o krizovém plánu v případě lékařů, kteří podali v nemocnicích hromadné výpovědi v rámci iniciativy Děkujeme, odcházíme, někteří lékaři už nejsou tak odhodlaní ke konci února svá pracoviště opustit.

V nemocnici v Karviné-Ráji už vzalo zpět výpověď 5 lékařů.

„Jsou to lékaři z orlovské léčebny dlouhodobě nemocných, a z chirurgie z Orlové i Karviné,“ upřesnil Petr Kovařík, ředitel karvinské nemocnice, jejíž součástí je i zařízení v Orlové.

Důvody stažení výpovědí nezná, nicméně prohlásil, že lékařům nebude dělat problémy a stažení výpovědi akceptuje. „Už dřív jsem řekl, pokud si lékaři z jakýchkoli důvodů svůj krok rozmyslí, vezmeme je samozřejmě zpět,“ řekl Kovařík.

To v havířovské nemocnici zatím výpověď nestáhl ani jeden lékař. „Doktoři zde působí jednotně a zatím jsme nezaznamenali ani jeden případ, kdy by se některý z lékařů rozhodl výpověď zrušit,“ uvedl ředitel nemocnice Jan Ferenc s tím, že každopádně přivítá, když se situace vyřeší smírem a lékaři v nemocnici nadále zůstanou.

Každopádně se chystá každým dnem vypsat konkurzy na místa nových primářů, aby včas nahradil kolegy, kteří stále trvají na tom, že 1. března již do práce nepřijdou.

„Je pravděpodobné, že tak v nejbližší době učiním. Nejdříve se chci ale na celkovém postupu poradit se zástupci kraje,“ přiznal Ferenc.

Jeho karvinský kolega Kovařík dodal, že zatím výběrová řízení na obsazení postů sedmi odcházejících primářů vypisovat nebude. „Pokud to ovšem dostanu za úkol od zřizovatele, udělám to,“ řekl včera před poradou na krajském úřadě ředitel nemocnice v Karviné-Ráji.

Ohodnoťte tento článek!