Přejít na obsah

Nemocnice Blansko nemá nasmlouvanou péči s VZP na nové chirurgii

zpět
21.9.2011
operace, chirurgie, chirurgové
zvětšitoperace, chirurgie, chirurgovéZdroj: www.anglia.ac.uk

operace, chirurgie, chirurgové | Zdroj: www.anglia.ac.uk

 

Nemocnice v Blansku už bezmála devět měsíců čeká na to, až s ní Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) uzavře smlouvu o úhradách poskytované péče na novém oddělení jednodenní chirurgie. Jeho výstavba přišla zařízení na 50 milionu korun. Nemocnice jej otevřela letos v lednu. Protože s VZP zatím nemá smlouvu, její pojištěnce ošetřuje zdarma. Uvedla to ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.

Podle mluvčího VZP Jiřího Roda se o smlouvě pro nemocnici jedná s tím, že zařízení dostalo od pojišťovny nabídku, kterou nyní zvažuje. Podrobnosti k celé záležitosti ale neuvedl.

Už při výstavbě nového pavilonu jednodenní chirurgie VZP podle ředitelky opakovaně potvrdila, že po jeho vytvoření příslušné smlouvy uzavře, aby dostávala nemocnice za operace řádné platby. Nestalo se tak. „Za neuzavřením smluv jsou současná úsporná opatření VZP. Prostě jsme se trefili do špatné doby. Tento stav ale neúměrně zatěžuje naši ekonomiku,“ uvedla ředitelka.

Na novém chirurgickém oddělení se od ledna uskutečnilo bezmála 400 výkonů. S malými pojišťovnami nemocnice smlouvy má, a část výkonů má tedy uhrazených. U zbytku je hradí místo VZP s nadějí, že se situace brzy změní.

Blanenská nemocnice patří tamní radnici. Vybudování nového oddělení uhradilo zařízení ze svého. Současný stav považuje město Blansko za nekorektní a výrazně poškozující nemocnici, řekl dnes ČTK místostarosta Jiří Crha (ODS).

Oddělení vzniklo v nástavbě nad jednou z nemocničních budov. Tvoří jej jeden chirurgický sál a část se šesti lůžky, na která jsou umisťováni pacienti bezprostředně po operacích.

Nové oddělení nabízí výkony klasické chirurgie, dále z ortopedie, plastické chirurgie a také z gynekologie. Jde o drobné zákroky, z nichž mnohé se dělají pouze laparoskopicky.


Klíčová slova

Autoři

čtk

Související články

20.6. Operační sály zavřou 30. června Operační sály zavřou 30. června
1 příspěvků
1.9. Bércové perforátory a chronická venózní insuficience
1 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice Blansko nemá nasmlouvanou péči s VZP…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné