Nemocnice Břeclav chce zrekonstruovat jídelnu za 75 milionů

Nemocnice Břeclav plánuje rekonstrukci jídelny. Předpokládané náklady jsou 75 milionů korun, sdělila Táňa Svobodová ze sekretariátu nemocnice, jejímž zřizovatelem je Jihomoravský kraj.

Budova je zastaralá a v nevyhovujícím stavu. Nový stravovací provoz by nemocnice mohla mít už v příštím roce. Kraj ve druhé polovině letošního roku vypíše veřejnou zakázku na projektovou dokumentaci za 1,1 milionu korun. „Stávající stav stravovacího provozu odpovídá době výstavby i pětadvacetileté délce provozu. Stavební materiály, povrchy místností, jako dlažba a obklady, i vzduchotechnika a hlavně technické vybavení kuchyně odpovídá technickým normám, materiálovým a technologickým možnostem dřívější doby,“ uvedla Svobodová.

Po stavební stránce nevyhovují okenní sestavy. „Jsou kovové s tepelným mostem a špatnou funkčností včetně dovírání. Výměna oken a další stavební úpravy jsou nezbytnou podmínkou budoucího ekonomického a bezpečného provozu tohoto objektu včetně dodržení platných norem,“ uvedla Svobodová.

Podle ní vycházejí náklady 75 milionů korun ze studie proveditelnosti. „Přesná částka bude známá až po zpracování projektu. Bude předložený ke schválení zřizovateli a ten určí způsob financování,“ dodala.

Projekt zahrnuje stavební úpravu i kompletní obměnu gastronomického provozu. Po dobu rekonstrukce bude stravovací objekt mimo provoz a náhradní prostory bude řešit provozovatel, kterým je firma Aramark.

Břeclavská nemocnice je jednou z devíti nemocnic zřizovaných krajem. Další jsou v Hodoníně, Kyjově, Znojmě, Vyškově, Tišnově, Letovicích, Ivančicích a v Hustopečích.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!