Nemocnice Břeclav dostane od kraje nové vybavení za tři miliony

*miminko, inkubátor, porod, porodnice, neonatologie

Jihomoravský kraj nakoupí Nemocnici Břeclav vybavení za tři miliony korun. Budou to například inkubátory, infuzní technika nebo kardiograf, sdělila v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. Podle ní už jsou stará zařízení v nevyhovujícím stavu.

Kraj břeclavskou nemocnici zřizuje, je jednou z jeho devíti nemocnic. Investiční záměry schválili krajští radní. Nemocnice bude mít nový vrtací systém pro oddělení ušní, nosní a krční za 400.000 korun, za stejnou cenu pořídí infuzní techniku či kardiografy pro porodní oddělení. „Stávající zařízení, která jsou nezbytně nutná pro sledování stavu plodu, byla pořízena pro porodnické oddělení už v roce 2006 a od té doby jsou přístroje v permanentním denním použití,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá (ANO).

Nemocnice dostane i dva novorozenecké inkubátory za 700.000 korun a myčky podložních mís za milion korun. „Myčky budou instalovány na plicní, interní, neurologické i další oddělení a budou zajišťovat dokonalé mytí a dezinfekci používaných prostředků zdravotnické techniky,“ doplnila Malá.

Podle ní jsou některá zařízení stará. „Řada zařízení byla zakoupena už v roce 1996. Vzhledem ke zvyšující se frekvenci oprav a neustálému zvyšování ceny náhradních dílů je nutný nákup těchto nových přístrojů, které budou odpovídat aktuálním standardům a poskytnou pacientům odpovídající péči,“ uvedla náměstkyně.

Břeclavská nemocnice je jednou z devíti nemocnic zřizovaných Jihomoravským krajem. Další jsou v Kyjově, Znojmě, Hodoníně, Ivančicích, Letovicích, Vyškově, Tišnově a Hustopečích.

Ohodnoťte tento článek!