Přejít na obsah

Nemocnice Č. Budějovice bude anketou zkoumat spokojenost pacientů

zpět
21.3.2006

Nemocnice České Budějovice začne zkoumat spokojenost pacientů anonymními anketami. Lidé se od 1. dubna budou moci vyjádřit například k chování lékařů a sester, k poskytování informací o zdravotním stavu či kvalitě stravy. Dotazníky budou pacienti moci vhazovat do připravených schránek...

České Budějovice -

„Máme relativně málo písemných stížností, ale lidé se třeba bojí psát pod svým jménem. Tato anketa umožňuje anonymní vyjádření názoru,“ řekl to v pondělí ředitel českobudějovické nemocnice Břetislav Shon. Vedení nemocnice bude výsledky anket zkoumat po jednotlivých odděleních i za celé zařízení a zveřejní je také na internetu. „Anketa bude dlouhodobá, nikoli jednorázová, a dotazníky budou každému pacientovi aktivně nabídnuty,“ dodal Shon.

Nemocnice už dva roky zkoušela podobnou anketu na urologickém oddělení. V ní se každý měsíc ke kvalitě péče vyjadřovalo kolem 50 ze 180 pacientů oddělení. „Výsledky byly velice dobré. Kolem 50 až 60 procent pacientů bylo zcela spokojených a úplná nespokojenost se pohybovala mezi třemi až čtyřmi procenty,“ poznamenal Shon.

Nemocnice České Budějovice je se 1650 lůžky čtvrtým největším zdravotnickým zařízením v zemi. Je akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví kraje, ročně je v ní hospitalizováno zhruba 48.500 pacientů a lékaři tam provedou bezmála 25.500 operačních zákroků a více než 420.000 ambulantních vyšetření. Ročně se zde narodí okolo 2100 dětí.

ČTK


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nemocnice Č. Budějovice bude anketou zkoumat…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné