Nemocnice Č. Budějovice bude anketou zkoumat spokojenost pacientů

Nemocnice České Budějovice začne zkoumat spokojenost pacientů anonymními anketami. Lidé se od 1. dubna budou moci vyjádřit například k chování lékařů a sester, k poskytování informací o zdravotním stavu či kvalitě stravy. Dotazníky budou pacienti moci vhazovat do připravených schránek…

České Budějovice –

„Máme relativně málo písemných stížností, ale lidé se třeba bojí psát pod svým jménem. Tato anketa umožňuje anonymní vyjádření názoru,“ řekl to v pondělí ředitel českobudějovické nemocnice Břetislav Shon. Vedení nemocnice bude výsledky anket zkoumat po jednotlivých odděleních i za celé zařízení a zveřejní je také na internetu. „Anketa bude dlouhodobá, nikoli jednorázová, a dotazníky budou každému pacientovi aktivně nabídnuty,“ dodal Shon.

Nemocnice už dva roky zkoušela podobnou anketu na urologickém oddělení. V ní se každý měsíc ke kvalitě péče vyjadřovalo kolem 50 ze 180 pacientů oddělení. „Výsledky byly velice dobré. Kolem 50 až 60 procent pacientů bylo zcela spokojených a úplná nespokojenost se pohybovala mezi třemi až čtyřmi procenty,“ poznamenal Shon.

Nemocnice České Budějovice je se 1650 lůžky čtvrtým největším zdravotnickým zařízením v zemi. Je akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví kraje, ročně je v ní hospitalizováno zhruba 48.500 pacientů a lékaři tam provedou bezmála 25.500 operačních zákroků a více než 420.000 ambulantních vyšetření. Ročně se zde narodí okolo 2100 dětí.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!