Přejít na obsah

Nemocnice čelí kritice za činnost ambulance čínské medicíny

zpět
7.12.2017
FN Hradec Králové
zvětšitFN Hradec KrálovéZdroj: archiv FNHK

FN Hradec Králové | Zdroj: archiv FNHK

 

Ambulance tradiční čínské medicíny (TCM) ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zahájila program prevence nachlazení za využití metod tradiční čínské medicíny. Včera to sdělil Jakub Sochor z fakultní nemocnice.

Provázanost fakultní nemocnice s ambulancí tradiční čínské medicíny ale kritizuje Česká lékařská komora (ČLK). „Ostuda pokračuje. Žádní šarlatáni na půdu zdravotnických zařízení nepatří a na akademickou půdu už vůbec. Mrzí mě, že Fakultní nemocnice Hradec Králové, která je špičkovým zdravotnickým pracovištěm, kvůli finančnímu prospěchu několika lidí hazarduje se svým dobrým jménem,“ řekl prezident ČLK Milan Kubek.

Ambulance TCM, která v hradecké nemocnici funguje od podzimu 2015, dosud ošetřila přes dva tisíce pacientů. „Každý pacient je nejprve celkově vyšetřen českým lékařem. Ve spolupráci s čínským specialistou je pak určen diagnostický a léčebný závěr z hlediska tradiční čínské medicíny, na jehož základě pak probíhá léčebný postup,“ uvedl Sochor.

Podle vedoucího Česko-čínského centra TCM v Hradci Králové tradiční čínská medicína přispívá k podpoře imunitního systému. „Mnoho lidí s příchodem zimy trápí opakující se respirační onemocnění. Mezi metody prevence a léčby patří akupunktura, podávání bylin, dietetika, čínská masáž tuina a cvičení čchi-kung,“ uvedl Musil. Pacienty s potížemi způsobenými sníženou funkcí imunitního systému v ambulanci TCM léčili již v minulosti. „Po aplikaci metod tradiční čínské medicíny většina z nich potvrzovala zlepšení celkového zdravotního stavu a menší počet akutních respiračních onemocnění,“ doplnil Musil.


Komentovat článek: Nemocnice čelí kritice za činnost ambulance…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné