Přejít na obsah

Nemocnice chce mladé lékaře

zpět
23.10.2010
lékařka, praktik, ordinace
zvětšitlékařka, praktik, ordinaceZdroj: www.rsv-gnw.ch

lékařka, praktik, ordinace | Zdroj: www.rsv-gnw.ch

 

Krnovská nemocnice chce s využitím státních i evropských dotací zamezit tomu, aby z našeho regionu odcházeli lékaři do zahraničí nebo do jiných částí republiky.

Společný projekt s Úřadem práce má najít, vychovat a především udržet mladé a schopné lékaře. Projekt je zaměřen na vyhrazená neboli společensky účelná pracovní místa. V praxi bude spolupráce fungovat tak, že se nemocnice obrátí na úřad práce se žádostí o vytvoření lékařského místa a současně požádá o částečnou úhradu mzdových nákladů na toto pracovní místo.

„Pokud máme v evidenci vhodného lékaře, sepíšeme s nemocnicí smlouvu, ve které je sjednaná měsíční částka na mzdy včetně odvodů. Tu budeme posílat každý měsíc na účet nemocnice, jako refundaci mzdy. Nemocnice takto získá neplánované mzdové prostředky, které ve svém původním rozpočtu ušetří a převede na jiný účel podle potřeby, například na přístrojové vybavení. Takto vytvořené pracovní místo dotujeme po dobu šesti měsíců,“ uvedl ředitel bruntálského pracovního úřadu Milan Horna. Peníze, které jsou vyčleněny na podporu začínajících lékařů, nabídnou medikům v regionu mírný finanční nadstandard. „Ušetřené mzdové prostředky lze využít při pořízení nové přístrojové techniky i k rozvoji různých specializací, jako jsou operace páteře, které v krnovské nemocnici provádí doktor Jan Síla,“ doplnil ředitel krnovského zdravotnického zařízení Ladislav Václavec. Krnovská nemocnice, která je mimo jiné výukovým a školícím pracovištěm mladých zdravotníků, již dnes zajišťuje bezplatnou odbornou praxi studentům středních a vysokých škol zdravotnického zaměření. Praxi zde vykonávají i účastníci různých certifikovaných a akreditovaných kurzů. Cílem nemocnice je, aby zdejší erudovaní lékaři dostali příležitost vychovat si své budoucí kolegy a nástupce. Studentům lékařských fakult, kteří plánují uzavřít pracovní poměr s krnovskou nemocnicí po ukončení vysokoškolského vzdělání, umožňuje také čerpat v pátém a šestém ročníku studia stipendium. Medikům 4. až 6. ročníku Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně je na základě smlouvy o zabezpečení klinické praxe dokonce poskytováno také bezplatné komfortní ubytování přímo v areálu nemocnice.


Klíčová slova

Autoři

Fidel Kuba, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice chce mladé lékaře

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice chce mladé lékaře

Komentáře

další 4 komentáře
Bruno To je vejvar!  | 25. 10. 2010 18:43

Absolvent, ktery toto podepise je totalni kreten a u me teda nema zastani. Nejvic me pobavila pasaz "....usetrene prostredky se pouziji napr. pro nahradu zastaraleho pristrojoveho vybaveni...", na pristroje musi bet, i kdyby padaly hovna s haky, ne? Takze jako urad prace (cili my vsichni) zacaluje cast mzdy, aby bylo na ty pristroje, to je reseni ala cechistan jak vysity.

challenger Ty brďo, to je hnus!  | 23. 10. 2010 16:29

Používat peníze daňových poplatníků EU ke zotročení a zadlužení doktorů. Doktoři, proboha, nebuďte hloupí! soudruzi zneužijí okamžiku, kdy jste bez peněz a ekonomicky vulnerabilní a pak vám bude dávat nízký plat, protože jedině tak nebudou schopni dluh splatit, půjčku si 100x vezmou zpět pomocí žebrácké mzdy, kterou vám budou vyplácet. O kvalitu sklužeb se nemusejí bát, protože to mají posichrované protřednictvím kriminalizace lékařů. Je to jako vábení, kdy dealer drog nejprve nabídne zkušební dávku a poté, co "klient" je závislý, vezme si cenu dávky zpět i s úroky. Neskákejte na špek těmto zkorumpovaným zlodějům, zničí vám život. Anebo - pokud jste hloupí, klidně si skočte...

Jiri Wicherek Ad  | 23. 10. 2010 14:50

"Peníze, které jsou vyčleněny na podporu začínajících lékařů, nabídnou medikům v regionu mírný finanční nadstandard." Tak, tak, jen je nerozmazlovat a pak, penize kazi charakter - staci se jen podivat na ty, kteri o penezich pro lekare rozhoduji.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné