Přejít na obsah

Nemocnice dezinfikuje ruce

zpět
22.8.2010
ruce
zvětšitruceZdroj: accessawareness.nsnet.org

ruce | Zdroj: accessawareness.nsnet.org

 

Jsou všude. Na klikách, mincích i na tácech v jídelně. A nejvíc je jich tam, kde mohou skutečně uškodit. V nemocnici.

Proti virům a bakteriím se brněnská Fakultní nemocnice rozhodla bojovat. Začala pacientům i zaměstnancům dezinfikovat ruce.

Chystá se kvůli tomu do podzimu nainstalovat na padesáti místech nemocničních prostor speciální zařízení. „Sedm z nich už jsme umístili v dětské nemocnici v Černých Polích. Dalších třiadvacet je jich také v bohunické nemocnici,“ vysvětlila mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová. Přístroje, které nemocnice získala od výrobce zdarma, návštěvníky na první pohled upoutají výraznou modrou barvou a nápisem Stanoviště zdraví. Připomínají automaty na sušení rukou a fungují podobně. Uvnitř nainstalovaná fotobuňka reaguje na pohyb a po vložení rukou na ně zájemcům rozpráší tekutou dezinfekci. „Ta je na alkoholové bázi, takže se rychle odpařuje a zanechá ruce suché,“ podotkla Mrázová. Boj s choroboplodnými zárodky podle ní svádí každá instituce, kde se soustředí mnoho lidí. V nemocnici jsou to navíc i pacienti s nakažlivými chorobami. „O podobných přístrojích jsme uvažovali v souvislosti s chřipkovou epidemií,“ potvrdil mluvčí brněnské Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Gejdoš


Autoři

Regionální deník

Související články

9.4. Možnosti kontrol dezinfekce a sterilizace
0 příspěvků
6.3. Na supercentra schází peníze Na supercentra schází peníze
2 příspěvků
9.10. Zdravotnická zařízení a dezinfekce
0 příspěvků
9.10. Je účinnost mytí zdravotnických prostředků u nás dostatečná? Je účinnost mytí zdravotnických prostředků u nás dostatečná?
0 příspěvků
9.10. Dezinfekce prostředí Dezinfekce prostředí
0 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice dezinfikuje ruce

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice dezinfikuje ruce

Komentáře

další 4 komentáře
sestra kdo  | 23. 08. 2010 20:58

Mne by spíše zajímalo, kdo to bude platit.

lékař5 Na komára s tankem  | 23. 08. 2010 09:12

Je úsměvné, jak se necháme zmanipulovat snadno a rychle rádobyprospěšným cílem. U nás se učíme, jak si mýt ruce, co je to hygienická očista, chirurgická očista, desonfekce atd. Na všechno extra předpis, na všechno extra nákupy desinfekčních roztoků, mýdel a dávkovačů. K čemu asi bude rozprašování desinfekce na neumyté ruce návštěv a pacientů? Snad k tomu, aby se infekce neroznášela? Kam vás vede slepá vášeň? Alkoholový desinfekční roztok tak akorát má šanci navlhčit přinesenou špínu a pokud ji uživatel nesetře alespoň papírovým ubrouskem, tak akorát poprstuje okolí, přinese si domů nějaký ten více či méně odolný ekzem. Další fáze bude nákup automatů na papírové ručníky, košů na infekční materiál (správné pytle, správné označení, správná likvidace) a následně investice do instalací barelů s vodou, dávkovačů mýdla a fénových vysoušečů rukou (jako bezdotykové jsou jistě "výhodnější"- a hlavně dražší).

Dr. R. Jelínek staré známe  | 22. 08. 2010 22:47

čistota je půl zdraví a špína celý.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné