Přejít na obsah

Nemocnice: hejtman píše ministrovi

zpět
27.7.2006

Kvůli zákonu, který přemění nemocnice z příspěvkových organizací na neziskové, posílá Jihomoravský kraj dopis s připomínkami na ministerstvo zdravotnictví. V zákoně je podle radního Františka Adamce řada sporných bodů. " V dopise poukážeme na patnáct nejzávažnějších problémů," uvedl Adamec...

Brno -

Mezi kritizované body patří způsob pronajímání majetku nebo zabezpečení zdravotní péče v okamžiku, kdy dojde k havárii, jejíž náklady budou vyšší než milion korun. Zapotřebí je také vyjasnit, kdo bude financovat ztráty zařízení. Otazníky visí i nad stanoveným počtem lékařů či přístrojů.

Přesto Jihomoravský kraj nebude jako jiné kraje podávat stížnost k Ústavnímu soudu. “ Budeme se snažit zákon, který vejde v platnost v listopadu, naplnit,“ upozornil hejtman Stanislav Juránek.

Zákon počítá v první fázi se vznikem více než sto čtyřiceti veřejných neziskových nemocnic, jejichž péči by hradily pojišťovny. Nemocnice, které by se přeměnit nechtěly a neměly by smlouvy s pojišťovnami, by ze zdravotního pojištění dostávaly peníze jen za akutní péči. Ostatní zákroky by si lidé museli zaplatit.

Rovnost


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Rovnost

Komentovat článek: Nemocnice: hejtman píše ministrovi

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné