Přejít na obsah

Nemocnice hradeckého kraje budou mít opět ztrátu přes 50 mil. Kč

zpět
11.11.2009
graf, pokles
zvětšitgraf, poklesZdroj: i.ehow.com

graf, pokles | Zdroj: i.ehow.com

 

Pět nemocnic Královéhradeckého kraje letos vykáže souhrnnou ztrátu 50 až 60 milionů korun. Je to obdobný propad, který nemocnice ročně vykazovaly v minulých čtyřech letech.

Aby se ztráty nemocnic v dalších letech už neopakovaly, hodlá jim kraj od roku 2010 příslušnými částkami zvýšit provozní dotace. Novinářům to řekl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

„Provozní dotace nemocnicím z rozpočtu kraje by měla být konečná a ztráta nemocnic by se neměla dál prohlubovat,“ řekl Franc. Ztráty a dluhy nemocnic z minulých let kraj letos řešil tím, že jim na oddlužení z rozpočtu poslal přes 100 milionů korun.

Vedení kraje také připravuje výrazné personální změny ve vedení Zdravotnického holdingu, který činnost nemocnic zastřešuje. Nově by měli politici zasedat jen v šestičlenné dozorčí radě holdingu.

Dozorčí rada by pak jmenovala sedmičlenné představenstvo složené z ředitelů nemocnic, ředitele holdingu a radní pro zdravotnictví Jany Třešňákové.

Předsedou dozorčí rady by se měl stát hejtman Franc, který je dosud předsedou představenstva. ČSSD by měla mít v dozorčí radě tři zástupce, zbylé tři místa by měli obsadit zástupci koaličních stran KDU-ČSL a SNK ED. Změny by měla projednat krajská rada na svém středečním zasedání.

„Hlavním cílem změny je to, aby jednotliví ředitelé nemocnic zodpovídali nejen za svou nemocnici, ale v rámci představenstva i za celé krajské zdravotnictví,“ řekl Franc. Dodal, že personální změny nastanou i ve vedení nemocnic v Náchodě a Rychnově nad Kněžnou.

Zdravotnický holding kraje tvoří deset akciových společností. Vedle čtyř oblastních a jedné městské nemocnice v Trutnově, Jičíně, Náchodě, Rychnově a Dvoře Králové nad Labem to jsou firmy, které zabezpečují služby pro zdravotnictví. Celkem mají krajské nemocnice na 2000 lůžek a pracuje v nich přibližně 2500 zaměstnanců.


Autoři

ČTK

Související články

14.7. Každá koruna navíc půjde na platy Každá koruna navíc půjde na platy
11 příspěvků
21.8. Loni na zdravotnictví 209 miliard korun Loni na zdravotnictví 209 miliard korun
0 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice hradeckého kraje budou mít opět…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné