Přejít na obsah

Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel

zpět
7.4.2010
dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva
zvětšitdokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouvaZdroj: aceonlineschools.com

dokumenty, jednání, management, pero, podpis, smlouva | Zdroj: aceonlineschools.com

 

Dluhy, protesty lékařů, soudy s bývalými manažery. To jsou věci, které se lidem nejčastěji vybaví v souvislosti s Karlovarskou krajskou nemocnicí. Situaci se chce pokusit změnit nový generální ředitel Zdeněk Horák, který nechce, aby KKNbyla plná afér a kauz, ale aby to bylo zdravotnické zařízení, ze kterého budou domů odcházet spokojení pacienti.

OTÁZKA: Nevstupujete do vedení nemocnice ve zrovna ideální dobu. Nemocnice má za sebou řadu kauz, problémů a ekonomická situace také není úplně růžová. Nepřipadáte si trochu jako kapitán, který přichází ke kormidlu potápějícího se parníku?

Pravda je, že problémů je celá řada, ale nikdy jsem si nevybíral jen lehké úkoly, kdy člověk získává body takříkajíc zadarmo. Proto se i tady budu snažit dokázat, že vše není ztraceno a stále se dá něco dělat pro zlepšení situace v nemocnici.

OTÁZKA: Aktuálně se řeší například problém na sokolovském oddělení ARO. Jaké bude řešení této zapeklité situace, kdy lékaři nestíhají operace, protože se musejí věnovat i pooperační péči?

K této problematice se mi trochu těžce vyjadřuje, protože problémy vznikly ještě předmýmnástupem a tak řešení převzalo hlavně vedení kraje a další orgány. Rozhodnutí je takové, že po nějakou dobu budou pacienti ze sokolovskéhoARApo operaci v péči lékařů v nemocnici v Karlových Varech a situace se bude nadále řešit. Ostatně i v budoucnu bych chtěl, aby nemocnice více spolupracovaly navzájem a braly se jako jedna firma, vždy je to pacient KKN, a ne jednotlivých nemocnic.

OTÁZKA: Jaké jsou vaše další cíle ve vedení nemocnice?

Tak určitě je pro nás důležité, aby se u nás lékařům dobře pracovalo a měli také dobrou platovou úroveň. Samozřejmě podle našich ekonomických možností. Spokojený lékař pak dokáže lépe pracovat a pacient to pocítí na kvalitě péče. Dále bych chtěl mít otevřenou komunikaci se zaměstnanci, nemyslím, že je vždy nutné, aby každý řešil své problémy například rovnou přes média. Každý může za mnou přijít a říct, co ho trápí a co by chtěl změnit. Budu se snažit pravidelně komunikovat s lékaři a vědět, jaká je kde atmosféra.

OTÁZKA: V minulosti dost lidí kritizovalo, že na nemocnici mají až přílišný vliv politici a ne fundovaní odborníci. Dal jste při svém jmenování kraji podmínku, že vám do řízení nemocnice nebudou tolik politicky zasahovat?

Takto bych to přesně nenazval, každopádně je pravdou, že cítím od kraje podporu a to, že mi chtějí dát šanci změnit věci k lepšímu. Samozřejmě o důležitých věcech, které se týkají rozsahu lékařské péče a podobných důležitých záležitostí musí vedení kraje vědět, ale nemyslím, že bude vedení zasahovat až tak do menších a odborných záležitostí. To vše ukáže čas, ale cítím, že spolupráce zatím vypadá slibně a problémy nejsou nezvratné. Zbytek ukáže čas.


Autoři

Jan Havelka, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice je jako velká loď, tvrdí ředitel

Komentáře

dalších 5 komentářů
Dr.T Nejlepší pivo je Zubr  | 8. 04. 2010 12:19

Kdepak se to kluk ocitl, od nás z MOravy až do KV. A to po cestě ještě změnil dres z chrenkového ko kellnerova. No máte se na co těšit, zvláště jestli začně používat některá ze svých neortodoxních řešení. Aby vám za chvíli nespojil internu s chirurgií :-).

Hadr Titanic  | 7. 04. 2010 23:27

Nejmenovala se ta velká loď Titanic? Potom bych to přirovnání k lodi chápal.

challenger Velká loď  | 7. 04. 2010 20:59

všimněte si: dokud nebyla krize a soudruzi managoři si hrabali na uplacených státních zakázkách, nemocnice žádnou lodí nebyla. Velkou lodí začala být nemocnice až těsně před zavřením, když je jasné, že zdravotnictví v KKN je opravdu ve velkém průseru - to proto, že soudruzi managoři léta letoucí zanedbávali lidský potenciál, tak jsme najednou všichni na jedné lodi a všichni si musíme pomáhat - hlavně zdravotnický personál - ten musí pomáhat, makat, všechno jim podepsat a pokud možno za to nic nechtít. Soudruh ředitel udělá ústupek, a protože jsme na jedné lodi, tak je velkopansky vyslechne, pokecá si s nima a vysvětlí jim, že on chudák nic nemůže (což je na jedné straně pravda, to už si lokální mafie dobře ohlídá). Čili nenechme se mýlit. Zdravotníci nejsou na jedné lodi s žádným managorem ani jiným lokálním zmrdem. ANANAS je na jedné lodi jen s dalšími zmrdy, to jest soudruh ředitel je na jedné lodi se soudruhy s ČSSD a ODS. pamatujme, že pro tyto lidi jsme dobří jen tehdy, mohou-li nás zneužívat. Ze spolupráce se zmrdem nelze nikdy nic získat, lze jen ztratit. soudruh managor zajisté nepopsal pravý stav věcí, který v KKN je, řekl bych. jen blábolí, čím se jednoznačně přidal na stranu zmrdů, je to taky logické, protože ti ho platí. A soudruh Kellner si už brousí zuby, až dostane zdravotnictví v KK za hubičku. Pak přijdou na řadu soukromníci.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné