Přejít na obsah

Nemocnice je špičkovým centrem

zpět
18.7.2010
sestra, nemocnice, léky
zvětšitsestra, nemocnice, lékyZdroj: businessweek.com

sestra, nemocnice, léky | Zdroj: businessweek.com

 

Pacienti s akutními cévními mozkovými příhodami získali na Vysočině kvalitnější zázemí. Nemocnice Jihlava se od prvního července stala jedním z třiadvaceti takzvaných iktových center v zemi, která zajišťují špičkovou péči.

Pro obyvatele kraje Vysočina přináší novinka jistotu, že jim v tomto centru bude poskytnuta péče ve vysoké standardní kvalitě. „Pro naši nemocnici je získání statutu iktového centra určitým ujištěním o tom, že parametry dosavadní péče byly nastaveny dobře a že pracujeme podle standardních postupů a kritérií,“ uvedl primář oddělení Ondřej Škoda. O iktovém centru odborníci hovoří, pokud krajská nemocnice poskytuje na neurologickém oddělení péči centralizovanou Ministerstvem zdravotnictví. Status iktového centra dává nemocnici šanci na možnost čerpat finanční prostředky z EU. „Rádi bychom rozšířili čtyřlůžkovou JIP, pořídili nový ultrazvukový přístroj a dovybavili rehabelitační oddělení,“ vyslovil přání Škoda.

Neurologické oddělení se 47 lůžky je největší takovéto oddělení na Vysočině. V roce 2009 zde bylo hospitalizováno celkem 1 981 pacientů.


Klíčová slova

Autoři

Helena Fišarová, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice je špičkovým centrem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Nemocnice je špičkovým centrem

Komentáře

další 2 komentáře
lékař5 Copak?  | 19. 07. 2010 12:45

S úředním štemplem i příslib evropských peněz. O bezpečnost pacientů tady nejde, prostě si chlapci rozdělili pískoviště.

challenger Copak?  | 18. 07. 2010 22:56

Chlapci dostali ouřední štempl? No hned se cítím bezpečněji...:-)))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné