Přejít na obsah

Nemocnice Kolín má zaplatit pokutu 70.000 Kč za chybnou zakázku

zpět
12.10.2010
lékař, peníze, stetoskop, zdravotnictví
zvětšitlékař, peníze, stetoskop, zdravotnictvíZdroj: diepresse.com

lékař, peníze, stetoskop, zdravotnictví | Zdroj: diepresse.com

 

Antimonopolní úřad uložil pokutu 70.000 korun Nemocnici Kolín. Bez výběrového řízení podepsala smlouvu na dodatečné stavební práce na objektu zdravotní záchranné služby v hodnotě téměř čtyř milionů korun. ČTK to uvedl místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je nepravomocné, nemocnice se proti němu může odvolat.

Zda tak učiní, není ještě známo. „My to zatím jen reflektujeme, monitorujeme a v době, kterou máme k dispozici, se rozhodneme. Zatím v tom není úplně shoda,“ řekl ČTK ředitel nemocnice Petr Chudomel. Zdůraznil, že jde o zakázku, ve které se angažovalo minulé vedení nemocnice.

Stavbu zajišťovala společnost Geosan Group. „Zadavatel změnil v průběhu realizace veřejné zakázky na výstavbu stravovacího provozu svůj projekt a rozhodl se vystavět mikrobiologické laboratoře v části objektu zdravotní záchranné služby,“ uvedl Rudolecký.

Tyto práce nebyly součástí původní veřejné zakázky. Podle ÚOHS se tak jednalo o novou zakázku na stavební práce, na kterou měla nemocnice vypsat samostatný tendr. „Zakázku nebylo možné ani zadat v jednacím řízení bez uveřejnění,“ uvedl Rudolecký. Vypsání tendru by podle něj umožnilo podat nabídku i dalším dodavatelům.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nemocnice Kolín má zaplatit pokutu 70.000 Kč za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nemocnice Kolín má zaplatit pokutu 70.000 Kč za…

Komentáře

1 komentář
Karel Vacek Ha, háá. Geosan zase na scéně  | 12. 10. 2010 18:20

Vedení Geosanu bylo před časem před soudem pro korupci (jasně, pak se "nic" neprokázalo). V té době stavěl mj. budovu pro VZP v Hradci Králové, která měla stát 60 milionů, ale Horák v pohodě podepsal 92 mega. A ten samý Geosan jel ve všech zakázkách kolínského zastupitelstva a ODS, které se potácí v korupčním skandálu a starý známý IZIPník Cabrnoch, který o všem věděl, teď zatlouká, že on nic. A "kmotr" Rubáš se svým zeťákem TLuchořem dělají, že se jich to netýká. Ani Šnajdra.Příznačné je, že když jde o prachy a korupci, tak je jedno, jestli jde o modroptáky nebo socany, všichni kradou stejně. A v Geosanu jsou vysmátý.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné