Nemocnice Kyjov vybuduje druhou lékárnu, zvažuje non-stop provoz

Kyjovská nemocnice vybuduje v areálu druhou lékárnu. Bude u vjezdu, řekla ředitelka nemocnice Danuše Křiváková.

Podle ředitelky je jedna lékárna na druhém konci areálu, nová by měla lidem zjednodušit odběr léků. Nemocnice zvažuje její nepřetržitý provoz. Náklady na vybudování se pohybují okolo šesti milionů korun, doplnil mluvčí nemocnice Filip Zdražil.

Podle Zdražila bude lékárna na místě nynější trafiky u vjezdu z hlavní silnice. „Náš areál je velmi rozsáhlý. Veřejnou lékárnu máme na druhém konci u parkoviště pro pacienty. Chtěli bychom ale další lékárnu uvnitř areálu u vjezdu,“ uvedla Křiváková.

Podle ní celou investici zaplatí nemocnice, nedostane žádnou podporu z Jihomoravského kraje, který je zřizovatelem nemocnice. „Lidé se nebudou díky tomu muset pohybovat po areálu. U lékárny budou mít i možnost zaparkovat na půl hodiny zdarma, vyzvednout léky a zase odjet,“ doplnila Křiváková.

Práce by měly začít co nejdříve a skončit v závěru léta. „Vedení nemocnice zvažuje, jestli v ní nebude zajištěna i nepřetržitá lékárenská pohotovost. Ta nejbližší je totiž až v Brně,“ dodal Zdražil.

Kyjovská nemocnice ročně hospodaří s rozpočtem zhruba 700 milionů korun. Je jednou z devíti nemocnic, které zřizuje Jihomoravský kraj. Dalšími jsou nemocnice v Břeclavi, Znojmě, Hodoníně, Ivančicích, Letovicích, Vyškově, Tišnově a Hustopečích.

Ohodnoťte tento článek!