Přejít na obsah

Nemocnice láká mladé lékaře

zpět
7.5.2010
lékaři, sestry, pokoj, pacientka, nemocnice
zvětšitlékaři, sestry, pokoj, pacientka, nemocniceZdroj: www.waynesburg.edu

lékaři, sestry, pokoj, pacientka, nemocnice | Zdroj: www.waynesburg.edu

 

Potřebnou praxi a následné vzdělávání nyní získají absolventi lékařských fakult v rychnovské oblastní nemocnici.

Nové lékaře nyní láká Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Stalo se z ní totiž kvalifikovanější zařízení, které nabízí kvalitní služby.

Ministerstvo zdravotnictví letos nemocnici udělilo akreditaci pro speciální vzdělávání v oborech chirurgie, dětské lékařství a gynekologie a porodnictví. Nemocnice mladým lékařům nabízí potřebnou praxi a další vzdělávání.

Výhoda udělení akreditací spočívá v tom, že zde mladí lékaři získají praxi. V nemocnicích, které akreditaci dosud nemají, lékař praxi získat nemůže, což je pro něho nevýhodné.

„Pro absolventy lékařských fakult se naše nemocnice stává atraktivní. Lékaři tu budou rádi pracovat, nemusíme je nikam posílat, vzdělání si doplní přímo tady. Mladé doktory to přiláká, mohou tu pak atestovat, získat kvalifikaci, získají tu zkušenosti. V nemocnici bez akreditace by to nešlo,“ objasnil přínos pro zdravotnické zařízení ředitel rychnovské nemocnice Luboš Mottl.

Pro získání akreditace musí každá nemocnice prokázat, že je dostatečně kvalitní. „Zdravotnické zařízení musí splňovat určité podmínky, jako je počet personálu, který je dostatečně kvalifikovaný, nemocnice musí mít určitou odbornou historii. Ministerstvo zdravotnictví ví, že je tu poskytovaná kvalitní péče, proto nám akreditace udělilo,“ informoval dále Mottl.

Rychnovská nemocnice navíc letos uspěla v žádosti o tzv. rezidenční místa pro obory ortopedie a chirurgie. Ministerstvo zdravotnictví tak nemocnici pomáhá s financováním stáží, na kterých se lékaři vzdělávají.

„Pokud chceme dále lékaře vzdělávat a nemocnice nemá na daný obor akreditaci, například na kardiochirurgii, musíme je posílat na stáže do jiné nemocnice. Náklady na tyto stáže doposud platila mateřská nemocnice. Ministerstvo nyní vyhovělo žádosti a tyto stáže zaplatí,“ objasnil Luboš Mottl.


Klíčová slova

Autoři

Gabriela Štěrbová, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice láká mladé lékaře

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice láká mladé lékaře

Komentáře

dalších 6 komentářů
Jiří Wicherek A co mzda??  | 7. 05. 2010 14:04

Nejlepsi odmenou je prece pocit z dobre vykonane prace, pripadne pochvala od nadrizeneho. Tedy..., pravda..., nutno upozornit, ze to plati jen pro zdravotnictvi. Jak se zda.....

Mladý lékař Atraktivita residenčních míst  | 7. 05. 2010 13:15

.. s desetiletým závazkem a statisícovou až milionovou pokutou při odchodu tam bude tím spíše platit že "Lékaři tu budou rádi pracovat", asi bychom mohli rovnou uzákonit, že lékař, zvlášť mladý, rád pracuje zdarma

katango Sehnat lékaře  | 7. 05. 2010 10:55

by neměl být problém od doby,kdy Féničané vynalezli peníze.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné