Nemocnice má dost jídla i energie

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem poskytuje i přes problémy po odpojení páry svoje služby v plném rozsahu. Ředitel J. Madar včera uvedl, že dosud nebyly omezeny plánované výkony a nemocnice má dostatečné zásoby léků i krve…

Ústí nad Labem – Masarykova nemocnice (MN) v Ústí nad Labem poskytuje i přes problémy po odpojení páry svoje služby v plném rozsahu.

Ředitel nemocnice MUDr. Jiří Madar včera uvedl, že dosud nebyly omezeny plánované výkony a nemocnice má dostatečné zásoby léků i krve. Vzhledem ke zmíněnému odpojení páry je omezena činnost stravovacího provozu v areálu Pasteurova, ale zásoby stravy má nemocnice až do úterý a případně lze převoz jídla zajistit ještě z areálu Bukov.

V úterý večer přijala MN, po dohodě s hejtmanem Ústeckého kraje Jiřím Šulcem, 41 obyvatel z Domova důchodců ve Velkém Březně a ještě včera v 7.00 hodin bylo volných 129 lůžek akutní péče, plně postačujících pro poskytování potřebné zdravotní péče.

„Po oslovení okresním krizovým štábem jsme v případě potřeby ubytování občanů připraveni poskytnout lůžka na uzavřených odděleních, či provizorní ubytování na odděleních, která se nyní malují, do jedné hodiny po požadavku,“ řekl MUDr. Madar.

Vedení nemocnice, lékaři i sestry jsou v pohotovosti a připraveni poskytnout občanům jakoukoli pomoc a službu, neboť některé ordinace jsou v centru města již evakuovány.

Nemocnici nehrozí nebezpečí ani při výpadku energie, na celý provoz má zajištěn náhradní zdroj.

zip, Ústecký deník, 16.8.2002

Ohodnoťte tento článek!