Přejít na obsah

Nemocnice má novou moderní jednotku intenzivní péče

zpět
3.9.2010
lékaři, sestry, nemocnice
zvětšitlékaři, sestry, nemocniceZdroj: www.insurecommunication.com

lékaři, sestry, nemocnice | Zdroj: www.insurecommunication.com

 

Novou multioborovou jednotku intenzivní péče slavnostně otevřeli v českolipské nemocnici s poliklinikou ve středu. Deset lůžek bude sloužit těžce nemocným pacientům z chirurgie, ortopedie, urologie a gynekologie.

Pro nemocnici to byla životně důležitá investice. „Pokud bychom nové oddělení nevybudovali, Všeobecná zdravotní pojišťovna by s námi nepodepsala smlouvu na velké ortopedické operace,“ řekl ředitel nemocnice Petr Chmátal.

Slavnostního zahájení se kromě představitelů kraje zúčastnil i ministr zdravotnictví doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. „Nemocnice středního typu se potýkají s potížemi, protože nemají moc kde šetřit. Finanční ohodnocení zdravotnického personálu není dobré, proto se mu chci věnovat,“ řekl v úvodu. „Stavba si vyžádala investici ve výši třicet devět milionů korun, z toho sedmatřicet milionů zaplatil Liberecký kraj.

Investovali jsme zejména ve prospěch pacientů, ale i zaměstnanců, aby se zvýšila kvalita zdravotní péče pro spádovou oblast s více než sto tisíci obyvateli,“ zdůraznil hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler.

Jeho slova potvrdila i vrchní sestra Irena Patková. „Stará jednotka intenzivní péče už nevyhovovala ani pacientům ani personálu, který zde neměl potřebné zázemí. Na novém JIPu bude pracovat dvaadvacet sester,“ upřesnila.

„Je nutné očekávat, že podobné požadavky budou nastoleny i v jiných oborech,“ podotkl Petr Chmátal. Ministr zdravotnictví Leoš Heger ale řekl, že žádná nemocnice nemůže v příštím roce od státu očekávat peníze na investice. „Dokončí se tři stavby, které jsou ve vysokém stupni rozestavěnosti, na víc peníze nebudou,“ řekl ministr. „Následovat bude rekonstrukce ubytovny pro zaměstnance, výměna oken a rekonstrukce střech, na kterou už nemocnice získala dotaci z Operačního programu Životní prostředí v celkové výši 42,5 milionu korun,“ předestřel další plány Stanislav Cenek, místopředseda představenstva NsP. Celkové náklady se ale odhadují bezmála na čtyřnásobek. Nemocnice chce požádat o pomoc při financování opět Liberecký kraj, zateplení totiž výrazně sníží náklady na vytápění. To činí zhruba 22 milionů korun ročně, což je osm procent provozních nákladů.


Klíčová slova

Autoři

EvaVlastníková, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice má novou moderní jednotku intenzivní…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Nemocnice má novou moderní jednotku intenzivní…

Komentáře

další 2 komentáře
Lemmy Kilmister A kdo tam bude pracovat?  | 3. 09. 2010 14:18

Těch 9 uštvanejch anesteziologů, z nicž půlka nemá atestaci?

CIA lukrativní ortopedie  | 3. 09. 2010 09:23

Chudák Lúďa, tak moc chtěl urvat všechny lukrativní endoprotézky pro a.s. za vydatné pomoci páně Benedikta z VZP, ááá moc to nevyšlo. Tak snad mu vyjde ta nová managoorská výzva, po které se už tak dloouho ohlíží.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné