Přejít na obsah

Nemocnice možná čeká pronájem

zpět
8.3.2010
nemocnice, chodba, pacient, sestra
zvětšitnemocnice, chodba, pacient, sestraZdroj: www.bezirkskliniken-oberfranken.de

nemocnice, chodba, pacient, sestra | Zdroj: www.bezirkskliniken-oberfranken.de

 

Nikdo z krajských politiků o tom nechce mluvit, nikdo se nechce vyjádřit konkrétně, přesto o tom všichni mluví. Pronájem Karlovarské krajské nemocnice je ve hře a v krajském zákulisí se čile vyjednává. Konkrétnější byla pouze ostrovská nemocnice.

„Ze strany naší společnosti byla krajským zastupitelům, tedy hejtmanovi Josefu Novotnému, předložena a projednávna nabídka na spolupráci v oblasti řízení Karlovarské krajské nemocnice. Nabídka byla předložena ve spolupráci se Sokolovskou uhelnou jako společný projekt, který byl otevřeně prezentován zástupcům celého politického spektra kraje a dalším zainteresovaným subjektům,“ uvedla Andrea Zvolánková, mluvčí ostrovské nemocnice.

Zdůraznila ale, že jde pouze o nabídku a rozhodnutí nyní záleží na krajském zastupitelstvu. Radní pro životní prostředí Jaroslav Bradáč (ČSSD) vyjednávání nepopřel, ale dodal, že neví o tom, že by došlo k definitivní dohodě týkající se změny v řízení nemocnice.

„Pokud o tom jednaly společnosti Sokolovská uhelná a vlastníci ostrovské nemocnice, je to jen jednání dvou soukromých subjektů. Rozhodující bude stanovisko kraje,“ vzkázal po krajské mluvčí. Ani radní Borka nebyl konkrétní. „My jsme stále pro manažerskou smlouvu, rozhodně ne pro pronájem,“ uvedl za zastupitele za KSČM.

Vedení krajské nemocnice nebylo sdílnější. „No comment,“ sdělil Ilja Horník, ředitel pro lékařskou péči. „Obraťe se na tiskové oddělení krajského úřadu. My stanovisko podávat nemůžeme,“ uvedla Ivana Svobodová, ekonomická ředitelka.

O co je kraj tajemnější, o to více jsou hovornější lékaři. Karlovarská nemocnice už avizuje to, že s pronájmem celého kolosu nesouhlasí.

„Trpaslík nemůže řídít obra,“ odmítlo plány na pronájem několik lékařů. Podle nich by nemocnice v Karlových Varech potřebovala buď krizového manažera, nebo by byli pro rozdělení všech třech nemocnic.

„Pokud by sokolovská a chebská nemocnice souhlasila, proč ne. Ale jedna krajská nemocnice musí zůstat. Karlovarskou by pak měl řídit krizový management, který už s tím má zkušenosti a za sebou prokazatelné výsledky.

Třetí variantou je, že by nemocnice v Karlových Varech byla přímo podřízena Ministerstvu zdravotnictví jako odloučené pracoviště Fakultní nemocnice v Plzni.


Autoři

Ivana Kalinová, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice možná čeká pronájem

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice možná čeká pronájem

Komentáře

další 3 komentáře
stavu znalý hlavně už něco dělat  | 8. 03. 2010 19:54

Cože?! Tak to jste úplně mimo. Nemocnice fungují normálně, nespokojencům bych doporučil navštívit státní nemocnici v Itálii nebo třeba v Irsku, myslím, že by KKN potom ocenili. Za nespokojeností je často jen neznalost a hnidopišství. Hůř být může a až nastane exodus zdravotníků, až jim vydřiduši z Ostrova sníží platy, tak uvidíte, co je to krize

znalý stavu hlavně už něco dělat  | 8. 03. 2010 11:47

Vpodstatě nemůže být hůř.Fojtík už obchází jinde a tak nemůže nic pokazit, takže je třeba už konečně něco dělat.

Jiří Wicherek Hmmm,  | 8. 03. 2010 10:17

tak nejak se mi zda, ze nazrala situace k naplneni puvodniho zameru. No, jen aby nedopadli, jako Rekove v Pardubicich:-))

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné