Přejít na obsah

Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí svých lékařů

zpět
10.11.2011
Ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc.
zvětšitŘeditel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc.
Autor: FNB

Ředitel Nemocnice Na Bulovce MUDr. Petr Zajíc. | Autor: FNB

 

Ředitel Fakultní nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc včera nařídil kontrolu jiné výdělečné činnosti lékařů. Dosud platilo pravidlo, že k dalším pracovním úvazkům, které lékaři vykonávají mimo nemocnici, byl vždy potřeba písemný souhlas ředitel nemocnice. Statistiky Všeobecné zdravotní pojišťovny a personálního oddělení nemocnice se však v tomto ohledu výrazně liší.

„Není možné, aby se vedení nemocnice dozvídalo z médií, že na Bulovce má 87 lékařů jinou výdělečnou činnost, zatímco naše vlastní statistiky hovoří pouze o 33 lékařích. To je nepřípustné a proto jsme přistoupili k okamžité kontrole dalších úvazků lékařů,“ sdělil ředitel Nemocnice Na Bulovce Petr Zajíc.

Na základě nesrovnalostí v uváděných počtech vedlejších lékařských úvazků a z důvodu aktualizace evidence ředitel Zajíc všechny vedlejší úvazky zrušil s platností k 30. listopadu s tím, že každý, kdo bude chtít vykonávat jinou výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, kterým je Fakultní nemocnice Na Bulovce, bude si moci o souhlas požádat znovu do termínu 14. listopadu. U těch, kteří dosud své vedlejší úvazky přiznávali, nevidí ředitel žádné problémy k jejich opětovnému schválení.

„Omlouvám se všem spolupracovníkům, kteří se chovali korektně a své vedlejší úvazky dosud přiznávali, že kvůli této drobné byrokratické obstrukci budou muset znovu o něj žádat. Věřím, že mě chápou, protože nevidím jiný způsob, jak situaci narovnat,“ dodal ředitel Zajíc.

Lékaři, kteří nejsou v nemocničních statistikách uvedeni s jinou výdělečnou činností vyplní čestné prohlášení, kde svým podpisem potvrdí, že jinou výdělečnou činnost shodnou s předmětem činnosti svého zaměstnavatele nevykonávají.


Autoři

Martin Šalek, FNB

Související články

20.10. Policie prošetřuje hospodaření FN na Bulovce Policie prošetřuje hospodaření FN na Bulovce
3 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice Na Bulovce kontroluje souběhy praxí…

Komentáře

dalších 6 komentářů
David Jako ftip dobý  | 10. 11. 2011 15:02

Naopak budu pracovat míň, za víc peněz, protože nebudu dělat ty vedlejšáky. Ale ty budeš mít toho odpočinutého zaměstnance, co po něm tak toužíš a který nebude ve stresu a nebude dělat chyby, chytráku.

lll Jako ftip dobý  | 10. 11. 2011 14:00

ty budeš víc pracovat za vice peněz ,nedělej si srandu, budeš dělat stejně jen mít ruku nataženou. Jen tlak, že budeš bez práce tě donutí se otáčet.

občan To je přece nutné!  | 10. 11. 2011 13:03

zde je úspora! V pracovfní době chodí na svůj záhumenek /dříve měli jezedáci/ a bere dva příjmy za dobu pobytu na vlastním! Všehny nemocnice je nutné zkontrolovat ! Hlavně ty, co mají dluhy, které tím narůstají! O.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné