Nemocnice nabízí jednodenní péči

sestra, sestry, nemocncie, pokoj, pacient

Frýdecko-místecká nemocnice se rozhodla na základě poptávky ze strany zdravotních pojišťoven rozšířit svou nabídku služeb o takzvanou jednodenní péči v oborech chirurgie, ortopedie, urologie a ORL.

Přínosem pro pacienta je především úspora času a možnost následného doléčení v domácím prostředí.

„Současným trendem v moderní medicíně je poskytování jednodenní péče v případech, kdy zdravotní stav nemocného nevyžaduje delší hospitalizaci a provedení zdravotního výkonu umožňuje propuštění pacienta ve stabilizovaném stavu do 24 hodin,“ upřesnil David Havrlant, náměstek pro léčebnou a preventivní péči frýdecké nemocnice.

„V naší nemocnici budeme jednodenní chirurgii uplatňovat především u chirurgických, ortopedických, urologických a ORL výkonů,“ dodal Havrlant.

Jednodenní péče tedy zahrnuje jednorázová vyšetření či ošetření pacienta při drobnějších zákrocích za použití nejmodernější techniky a nejnovějších operačních postupů. Miniinvazivní výkony umožňují výrazné zkrácení pobytu na nemocničním lůžku, jsou zpravidla pacienty velmi dobře snášeny a výrazně zkracují dobu rekonvalescence.

Pooperační bolesti po tomto typu operací jsou menší, než u klasické operace. „Nabídka některých zákroků v rámci jednodenní péče je v souladu s trendy moderní medicíny, strategickým záměrem naší nemocnice je pak postupně navyšovat podíl tohoto typu zdravotní péče, „doplnil ředitel Miroslav Přádka.

Nemocnice nabízí jednodenní péči
Ohodnoťte tento článek!