Přejít na obsah

Nemocnice nabízí v krizi pomoc

zpět
8.2.2011
operace, chirurgie, chirurgové
zvětšitoperace, chirurgie, chirurgovéZdroj: www.anglia.ac.uk

operace, chirurgie, chirurgové | Zdroj: www.anglia.ac.uk

 

Zařízení v Plané může poskytnout lůžka v intenzivní péči nebo provádět více operací.

Krize ve zdravotnictví, související s hrozícím odchodem lékařů, se nebojí plánská nemocnice. Podle Dana Romportla, jednatele společnosti Swiss Med Clinic, která plánskou nemocnici provozuje, je zařízení v případě krize připraveno pomoci ostatním nemocnicím v kraji.

„Nemáme žádný problém s výpověďmi lékařů, naopak jsme připraveni pomoci ostatním zdravotnickým zařízením, což jsme deklarovali také dopisem,“ řekl Deníku Romportl.

Představitelé nemocnice (a tachovské Polikliniky) tuto skutečnost stvrdili v pondělí podpisem memoranda o spolupráci při zajištění zdravotní péče v Plzeňském kraji po 1.březnu, kdy hrozí odchod více než třetiny z 236 doktorů. Dalších 70 má odejít ze státní Fakultní nemocnice.

Od pondělí budou vznikat krizové mapy dostupnosti provozuschopných oddělení nemocnic. Plánská nemocnice je připravena poskytnout například pět lůžek dlouhodobé intenzivní péče.

„Tím bychom mohli pomoci klatovské nemocnici. Můžeme také navýšit počet operací jednodenní chirurgie ze současných zhruba dvaceti na padesát týdně,“ dodal Romportl s tím, že nemocnice může také poskytnout prostor v oblasti interní péče.

„Ve všech případech máme k dispozici odborný lékařský i střední zdravotnický personál, pouze v případě interní péče můžeme poskytnout sice lékaře, ale už nedisponujeme středně zdravotnickým personálem. To bychom pak museli řešit ve spolupráci s jiným zdravotnickým zařízením,“ vysvětlil jednatel.

Březnového odchodu lékařů se zatím neobávají ani v Nemocnici následné péče Svatá Anna v Plané. „Na Svaté Anně je zatím klid. Snažíme se léčit a poskytovat pomoc,“ sdělil Deníku ředitel nemocnice Petr Dostál.


Klíčová slova

Autoři

Jiří Kohout, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice nabízí v krizi pomoc

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Nemocnice nabízí v krizi pomoc

Komentáře

další 2 komentáře
dogous iluzionista  | 8. 02. 2011 16:52

Každý ředitel má své kouzlo, v horším případě trik.

Dana Swiss med clinic  | 8. 02. 2011 10:57

Údaj naprosto irelevantní, protože nesprávný. Panu Romportlovi funkce jednatele zanikla 14.1.2010. Nemá tedy žádné oprávnění jako jednatel vystupovat- jím poskytovaná prohlášení nelze tedy brát za bernou minci.-viz výpis z obchod., rejstříku

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné