Přejít na obsah

Nemocnice Nymburk: Pacient zemřel kvůli chybě jednotlivce,ne péče

zpět
19.1.2017
nemocnice Nymburk,
zvětšitnemocnice Nymburk,Zdroj: nemnbk.cz

nemocnice Nymburk, | Zdroj: nemnbk.cz

 

Úmrtí pacienta v Nemocnici Nymburk, kvůli kterému policie obvinila tři lékaře, bylo podle nemocnice způsobeno chybou jednotlivce.

Vnitřní vyšetřování neprokázalo zásadní nedostatky v systému péče, sdělila mluvčí Nemocnice Nymburk Pavlína Stránská. Vedení nemocnice vypsalo výběrové řízení na primáře a další lékaře interního oddělení, podle mluvčí ale zatím nikdo propuštěn nebyl.

„Provedené interní šetření neprokázalo zásadní systémové selhání při poskytování léčebné péče. Došlo k lidskému selhání jednotlivce, čemuž žádné systémové opatření nedokáže zcela zabránit,“ uvedla mluvčí. Vnitřní kontrolní mechanismy byly podle ní zpřísněny, neuvedla k tomu však další podrobnosti.

O úmrtí pacienta v nymburské nemocnici, jehož ošetřující lékař přehlédl, že je diabetik, a nechal ho téměř celý týden bez inzulinu, loni v říjnu informovala televize Prima. Policie obvinila tři lékaře nemocnice z trestných činů usmrcení z nedbalosti a padělání a vystavení nepravdivých dokumentů. Podle televize lékaři po smrti pacienta falšovali dokumentaci, aby selhání zamaskovali.


Komentovat článek: Nemocnice Nymburk: Pacient zemřel kvůli chybě…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné