Přejít na obsah

Nemocnice obdrží desítky stížností ročně

zpět
27.6.2006

Desítky stížností adresují pacienti, ale častěji jejich rodinní příslušníci, představitelům nemocnic, klinik či jednotlivých oddělení. Předmětem bývají nejčastěji výhrady k postupu léčby či k chování zdravotnického personálu. Pacienti svoji nespokojenost vyjadřují i zápisy do knihy přání a stížností...

emocnice obdrží desítky stížností ročně

Olomouc - dopisy primáři nebo řediteli. Lékaři ale svorně dodávají: Mnohem víc máme děkovných dopisů. Navíc prý jsou stížnosti v drtivé většině neoprávněné.

Pokud jsou pacienti nespokojení, měli by za námi přijít, tvrdí představitelé nemocnice. “ Na odděleních jsou knihy stížností. Každý se také může obrátit na vrchní sestru, primáře nebo ředitele. Pokud ani zde není stížnost vyřešena, pak přímo na zřizovatele, a tím je Krajský úřad Olomouc,“ řekla Bohumila Kropáčková, náměstkyně ředitele pro léčebnou a preventivní péči šternberské nemocnice. Podle ní nemocnice vloni vyřizovala osm stížností, z toho dvě byly oprávněné.

Odlišný způsob mají ve Fakultní nemocnici Olomouc ( FNO). “ Stížnost je postoupena řediteli a ten rozhodne, kdo se jí bude zabývat. Nejčastěji je to Kontrolní odbor FNO,“ vysvětlil Egon Havrlant, mluvčí FNO. Loni řešil 26 případů, pouze jeden byl ale oprávněný. “ Letos máme sedmnáct stížností, zatím nebyla žádná shledána jako oprávněná,“ dodal Havrlant.

Devět stížností měli vloni v olomoucké Vojenské nemocnici ( VNO). Pacienti jsou podle lékařů nejčastěji nespokojeni s chováním personálu a postupem při vyšetření.

I přes tato čísla nemocnice shodně tvrdí, že převažují spokojení pacienti. Svědčí o tom množství děkovných dopisů. “ Písemných máme patnáct, ale řada jich je ústních přímo na ředitelství,“ sdělila Zdenka Vodičková, ekonomická náměstkyně VNO. “ Děkovných dopisů dostala FNO v loňském roce 63, což je zatím absolutní rekord. V letošním roce je jich doposud 29 za prvních pět měsíců,“ doplnil Havrlant.

Olomoucký deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Olomoucký deník

Komentovat článek: Nemocnice obdrží desítky stížností ročně

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné