Nemocnice obhájila dvě akreditace. Peníze plynou pouze z jedné

dokument, dohoda, podpis, razítko

Hned dvě akreditace v prvním letošním půlroce obhájila hranická nemocnice. Provedenými audity v dubnu úspěšně prošla zdravotnická laboratoř, těsně před prázdninami pak Spojená akreditační komise ocenila kvalitu nemocnice v poskytování lůžkové a ambulantní péče.

„Při této akreditaci se posuzuje několik desítek standardů včetně dodržování hygienických norem a bezpečí pacienta. Tuto akreditaci jsme obhájili bez závažných připomínek,“ uvedl ředitel nemocnice Eduard Sohlich k úspěšnému auditu na konci června. Hranická organizace touto kontrolou prošla podruhé za sebou a nově je akreditovaná na další tři roky.

Dřívější akreditaci laboratorních provozů v nemocnici prováděli představitelé Českého institutu pro akreditace(ČIA). Hodnotilosepři ní vyšetřování v oborech, jakými jsou hematologie, klinická biochemie, mikrobiologie nebo patologie. „Jde o akreditaci, která je nezbytná pro provádění laboratorních vyšetření. Pokud zdravotnické zařízení tuto akreditaci získá, pak mu za prováděná laboratorní vyšetření z ní plynou také vyšší úhrady od zdravotních pojišťoven,“ přiblížil ředitel Sohlich.

Finanční benefity ovšem nemocnice nezíská za celkovou akreditaci klinických oborů. „V rámci aktivit Asociace českých a moravských nemocnicbojujemezato,aby se akreditace klinických oborů odrazila ve finančním ohodnocení od zdravotních pojišťoven. Ze strany ministerstva zdravotnictví jsme dostali příslib, že by i k tomu mělo dojít,“ uzavřel ředitel.

Ohodnoťte tento článek!