Nemocnice Pardubického kraje chystá projekty za 2,7 miliardy

Společnost Nemocnice Pardubického kraje (NPK), která zastřešuje pět nemocnic akutní péče, chystá 66 projektů za zhruba 2,7 miliardy korun.

Mezi prioritní patří například výstavba centrálních urgentních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici, sjednocování zdravotnických informačních systémů nebo zavedení elektronických receptů. Projekty zasahují do všech oblastí činnosti nemocnic, sdělila Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana.

Finančně nejnáročnější bude centralizace urgentních oborů a příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici. V Ústí, kde se má začít stavět letos, má výstavba stát asi 320 milionů korun bez DPH, v Pardubicích přes miliardu. „Ani jedna z nemocnic zatím centralizovaný příjem nemá. Samostatná příjmová místa bez vzájemných vazeb na urgentní obory v oddělených pavilonech jsou pro pacienty i zdravotníky nepohodlná a působí jim zbytečné komplikace,“ sdělil krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS). Podle plánů by v Ústí nad Orlicí mělo být hotovo ke konci roku 2020, v Pardubicích zhruba o dva roky později.

NPK pracuje také na výstavbě nového pavilonu psychiatrie Pardubické nemocnice za více než 200 milionů, na zprovoznění informačního systému pro vystavování lékařských předpisů v elektronické podobě, na vytvoření jednotného systému pro přenos obrazové dokumentace a na sjednocení informačních systémů nemocnic. Mezi další chystané projekty patří modernizace magnetické rezonance v Pardubicích či zajištění ochrany osobních údajů.

Některé plány nemocnice už dokončily. Hotový je vjezdový systém a placení parkovného v automatech, funguje nový informační systém pro personalistiku nebo napojení na regionální datovou síť hejtmanství.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!