Přejít na obsah

Nemocnice Pardubického kraje chystá projekty za 2,7 miliardy

zpět
4.1.2018
zvětšit Autor: archiv nemocnice

Autor: archiv nemocnice

 

Společnost Nemocnice Pardubického kraje (NPK), která zastřešuje pět nemocnic akutní péče, chystá 66 projektů za zhruba 2,7 miliardy korun.

Mezi prioritní patří například výstavba centrálních urgentních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici, sjednocování zdravotnických informačních systémů nebo zavedení elektronických receptů. Projekty zasahují do všech oblastí činnosti nemocnic, sdělila Karolína Frýdová z kanceláře hejtmana.

Finančně nejnáročnější bude centralizace urgentních oborů a příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici. V Ústí, kde se má začít stavět letos, má výstavba stát asi 320 milionů korun bez DPH, v Pardubicích přes miliardu. „Ani jedna z nemocnic zatím centralizovaný příjem nemá. Samostatná příjmová místa bez vzájemných vazeb na urgentní obory v oddělených pavilonech jsou pro pacienty i zdravotníky nepohodlná a působí jim zbytečné komplikace,“ sdělil krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS). Podle plánů by v Ústí nad Orlicí mělo být hotovo ke konci roku 2020, v Pardubicích zhruba o dva roky později.

NPK pracuje také na výstavbě nového pavilonu psychiatrie Pardubické nemocnice za více než 200 milionů, na zprovoznění informačního systému pro vystavování lékařských předpisů v elektronické podobě, na vytvoření jednotného systému pro přenos obrazové dokumentace a na sjednocení informačních systémů nemocnic. Mezi další chystané projekty patří modernizace magnetické rezonance v Pardubicích či zajištění ochrany osobních údajů.

Některé plány nemocnice už dokončily. Hotový je vjezdový systém a placení parkovného v automatech, funguje nový informační systém pro personalistiku nebo napojení na regionální datovou síť hejtmanství.


Komentovat článek: Nemocnice Pardubického kraje chystá projekty za…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné