Nemocnice Písek vyhovuje 21. století

Písecká nemocnice může od včerejška používat označení Nemocnice 21. století. Získala ho od České lékařské komory (ČLK) jako teprve druhá nemocnice v republice.

Podle hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly zatím neměla jiná nemocnice odvahu požádat o toto ocenění, protože by musela splnit přísné požadavky.

Certifikát, který může nemocnice používat ke své propagaci dva roky, předal řediteli nemocnice Jiřímu Holanovi zástupce ČLK Michal Sojka.

„Myslím si, že toto ocenění je nejdůležitější ze všech, překonává všechny akreditace. Nic nestojí a navíc říká, že nemocnice je na tom dobře po personální stránce,“ řekl Michal Sojka. Podle ředitele nemocnice Jiřího Holana je právě otázka kvalitního a spokojeného personálu zásadní.

„Někdy se musím smát, když nemocnice tvrdí, že bojuje o spokojeného pacienta a přitom jí odcházejí lékaři. Naším prvotním cílem je spokojený zaměstnanec. Když budou lékaři a ostatní členové personálu ve své práci spokojení, budou spokojeni i lidé, které léčíme,“ uvedl Holan.

Holan chce přispět také k tomu, aby se ze zdravotnictví neztrácel ohled na člověka.

Ohodnoťte tento článek!